reklama

To już pewne. Latoszyn Zdrój uzdrowiskiem! Jest decyzja Rządu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościWieloletnie starania władz Gminy Dębica o reaktywowanie działającego szczególnie aktywnie w latach 30-tych i 40-tych XX wieku uzdrowiska Latoszyn Zdrój zakończyły sie pełnym sukcesem. Oto bowiem przed kilkoma dniami zostało podpisane przez Premiera, a następnie opublikowane Rozporządzeniie Rady Ministrów nadające sołectwom Latoszyn i Podgrodzie statusu obszaru ochrony uzdrowiskowej. Można więc powiedzieć – mamy najmłodsze w Polsce Uzdrowisko.
reklama

Ojcem wspomnianego wyżej sukcesu jest bez wątpienia Stanisław Rokosz – Wójt Gminy Dębica, który na powyższe wieści zareagował ogromną radością, wzruszeniem i zadowoleniem mówiąc:

- Ten sukces nie byłby możliwy bez wiary w powodzenie tego przesięwzięcia współdziałania i wsparcia wielu osób. Nie w sposób wszystkich wymienić, ale w pierwszej kolejności chciałbym podziękować za cenne rady, podpowiedzi i merytoryczną pomoc Panu Janowi Golbie – Prezesowi Stowarzyszenia Związku Gmin Uzdrowiskowych RP, naszemu rodakowi z Mielca, który równocześnie jest Burmistrzem Muszyny, a wcześniej taką samą funkcję soprawował w Krynicy. Dziękuję także z całego serca tym wszystkim, którzy ze mną zgodnie wspołdziałali, pomagali, służyli dobrą radą, także tym którzy nam kibicowali i trzymali kciuki

reklama

Latoszyn Zdrój jest dopiero na poczatku drogi do uzdrowiskan z prawdziwego zdarzenia, do którego bedą mogli przyjeżdżać kuracjusze nie tylko z Podkar[pacia i całego kraju, ale już dziś dysponuje kompleksem przychodni, basenem leczniczym, pijalnią wód i tężnią, wykorzystujące unikatowe złoża wody siarczkowej.W Polsce tylko nieliczne uzdrowiska dysponują wodami siarczanowo-wapniowymi i siarczkowymi. Pokłady tego typu wód znajdują się właśnie w Latoszynie. Na podstawie badań właściwości fizyko - chemicznych i chemicznych oraz stanu mikrobiologicznego wody w Latoszynie stwierdzono, że spełnia ona wymagania wody mineralnej. Właściwości wód leczniczych pozwalają leczyć: schorzenia układu ruchowego: gośćcowe, reumatyczne, zwyrodnieniowe, pourazowe, pooperacyjne, choroby układu nerwowego: niedowłady, porażenia, nerwobóle, choroby kobiece, choroby przemiany materii, choroby skóry, choroby zawodowe w tym zatrucia związkami chemicznymi.

reklama

Najnowszym, niezwykle atrakcyjnym obiektem leczniczym w Latoszynie Zdroju jest ciesząca się coraz większym powodzeniem jest komora normobaryczna.  . To pomieszczenie w którym panuje ciśnienie wynoszące ok. 1500 hPa i inne parametry  najbardziej sprzyjające  zdrowiu, dobrej kondycji i długowieczności  człowieka. Komora ta jest znakomitym sposobem wspomagania kondycji fizycznej, odporności organizmu i ogólnej poprawy zarówno samopoczucia jak i stanu zdrowia. Częste są przypadki, że po serii wizyt w normobarii następują spektakularne wyleczenia z przewlekłych chorób lub przynajmniej cofnięcia się wielu ich objawów.

Planowany jest dalszy rozwój uzdrowiska. Władze gminy w najbliższym czasie planują wykonać odwierty wód geotermalnych, których zasoby znajdują się w Latoszynie. Jeśli ich wyniki będą pozytywne na ich bazie zostaną wybudowane termy. Najbliższą inwestycją będzie budowa bazy hotelowo-turystycznej w bezpośrednim sąsiedztwie Uzdrowiska Latoszyn, co pozwoli w przyszłości na przyjęcie jeszcze większej liczby turystów i  kuracjuszy z całej Polski, zafascynowanych tym miejscem, tak jak to bywało przed laty.

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama