Reklama

"To będzie pracowity rok" - inwestycje w gminie Mielec

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

"To będzie pracowity rok" - inwestycje w gminie Mielec - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jakie inwestycje przyniesie rok 2023? To pytanie zadaliśmy włodarzom gmin z naszego powiatu. W tym tygodniu przeczytacie, co czeka mieszkańców gminy Mielec. Odpowiedzi udzielał wójt gminy Mielec Józef Piątek.

"Jeżeli chodzi o realizację inwestycji gminnych, rok 2023 zapowiada się równie pracowicie jak 2022. Po pierwsze planowana jest kontynuacja działań związanych z budową kanalizacji sanitarnej. W 2023 roku zakończymy budowę kanalizacji w miejscowości Goleszów. Ponadto już w minionym roku rozpoczęliśmy działania związane z budową kanalizacji dla Podleszan III etap. Wartość inwestycji to 9 009 878,77 zł, w tym zaangażowane środki z Rządowego Funduszu Polski Ład wynoszą 3 850 000,00 zł. Jeśli chodzi o Podleszany, to nie koniec działań kanalizacyjnych. Pozyskaliśmy kolejne środki w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 8 000 000,00 zł i chcemy to przeznaczyć na kolejny etap budowy kanalizacji dla tej miejscowości. Z tych środków w części skorzystają także mieszkańcy Książnic (Wólka Książnicka). Zakończenie powyższych inwestycji kanalizacyjnych spowoduje, że obszar gminy będzie skanalizowany na poziomie 90%. Warto wspomnieć, że kwota, którą przeznaczyliśmy na kanalizacje w ostatnich latach, to ponad 35 mln zł.

Poza tym, jeśli mowa o kanalizacji, to nie można zapomnieć o Woli Chorzelowskiej, gdzie już teraz uruchomiliśmy postępowania przetargowe na uzbrojenie działek w wodę i kanalizację. Po zakończeniu inwestycji, w przyszłym roku, zamierzamy przeznaczyć te działki na sprzedaż pod zabudowę mieszkaniową. Ta inicjatywa możliwa była dzięki środkom w kwocie 1,9 mln zł pozyskanym z Rządowego Funduszu Polski Ład dla terenów popegeerowskich.

Aby zapewnić mieszkańcom jeszcze lepszy dostęp do wody pitnej, na stacji uzdatniania wody w Rzędzianowicach prowadzimy działania, które zakończymy w przyszłym roku. Powstaje tam dodatkowy zbiornik wody czystej o pojemności 300 m3 oraz 2 nowe studnie głębinowe. Wartość inwestycji - 2 907 820,00 zł, z czego pozyskanie środki zewnętrze to 2 800 000,00 zł.

Kolejną ważną inwestycją, która jest przed nami, to termomodernizacja obiektu Zespołu Szkół w Chorzelowie. Na ten cel mamy zabezpieczone środki w kwocie 2 500 000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Oczywiście nie zabraknie działań z udziałem środków z funduszy sołeckich. Liczymy także na kolejne środki zewnętrzne, m.in. na działania drogowe. Będziemy również realizować zadanie związane z budową boiska rekreacyjnego przy szkole w Chrząstowie. Na to także pozyskaliśmy środki zewnętrzne.

Ponadto czekamy na rozstrzygnięcia kolejnych konkursów na środki, o które aplikowaliśmy. W przypadku otrzymania kolejnego wsparcia tych inwestycji będzie znacznie więcej."

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy