Reklama

Reklama

Tężnia solankowa w Mielcu. Wiemy, gdzie będzie

Opublikowano: 15 maja 2021 09:48
Autor: | Zdjęcie: UM Mielec

Tężnia solankowa w Mielcu. Wiemy, gdzie będzie - Zdjęcie główne

foto UM Mielec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta zakończył już negocjację z firmą, która ma zbudować tężnię solankową na osiedlu Lotników w Mielcu. Inwestycja ta będzie realizowana w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.

W budżecie miasta Mielca zarezerwowano na ten cel 500 tys. zł., tymczasem oferta firmy z Koszalina specjalizującej się w produkcji tężni solankowych i grot solnych opiewała na kwotę 679 999 zł.

CZYTAJ TAKŻE: I LO w Mielcu przejdzie modernizację

Dzięki temu, że od niedawna Prawo Zamówień Publicznych dopuszcza negocjacje z jedynym oferentem w przetargu, udało się zredukować koszty budowy pierwszej w Mielcu tężni solankowej do niespełna 600 tys. zł. Pozostała różnica w zaplanowanych kosztach będzie sfinansowana przez zwiększenie planu z rezerwy celowej MBO.

Tężnia powstać ma na osiedlu Lotników na terenach zielonych między ZSO nr 1 i ulicą Ducha Świętego. Zamówienie będzie realizowane w trybie zaprojektuj-wybuduj.

LOKALIZACJA TĘŻNI:

Tężnia będzie miał  drewnianą konstrukcję o układzie linearnym. Wykonawca ma zaproponować koncepcję jedno lub dwu modułową składającą się z dwóch zestawionych ze sobą modułów o długości 6 m każdy, wysokości ok. 4 m i szerokości ok. 3,7 m. Przy czym min. 1,3 m szerokości stanowić ma wypełnienie z tarniny.

Dopełnienie bryły tężni stanowić ma częściowo zadaszona pergola strefy inhalacyjnej.

Wokół tężni powstaną ciągi piesze i utwardzony plac z ławkami i leżakami.

Wykonawca na realizację tężni będzie miał 195 dni od dnia podpisania umowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.