Reklama

Teraz na szczepienie zarejestrujesz się także przez SMS. Znamy numer

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Teraz na szczepienie  zarejestrujesz się także przez SMS. Znamy numer - Zdjęcie główne

Teraz na szczepienia można będzie zarejestrować się także przez SMS | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak informowaliśmy już na naszym portalu dziś (22 stycznia) ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 osób powyżej 70 roku życia. Niestety specjalnie stworzona w tym celu ogólnopolska infolinia 989 godzinę po północy padła i do popołudnia nie działała. Teraz infolinia już funkcjonuje, a ponadto uruchomiono kolejny kanał rejestracji – przez SMS.

Dziś rano pomiędzy godziną 7.00 – 8.00 czterokrotnie próbowałem dodzwonić się na ogólnopolską infolinię 989. Potem jeszcze  po raz kolejny w południe.  Za każdym razem słyszałem komunikat „ Przepraszamy nie możemy zrealizować tego połączenia. Prosimy spróbuj później”

 Przeciążona Infolinia 989 padła i nie działa. Na nowo uruchomiona została w godzinach popołudniowych. .

Głuche lub zajęte telefony  w miejscowych przychodniach

Seniorzy z Mielca i powiatu mieleckiego już wcześniej  zgłaszali do naszej redakcji problemy z dodzwonieniem się do miejscowych przychodni, które zostały wyznaczone do rejestracji chętnych na szczepienia, a później prowadzenia akcji szczepień. W Mielcu takich przychodni jest 14, na terenie gmin powiatu mieleckiego kolejnych 11.

Jak informowaliśmy już na łamach naszego portalu sprawdziliśmy pięć losowi wybranych punktów szczepień w naszym regionie.

W szpitalu w Mielcu i przychodniach „Piątka” i „Salus” w Mielcu  linie były  zajęte lub nikt nie podnosił słuchawki. Zdarzało się też, że musieliśmy czekać około 20 minut na połączenie, bo przed nami było 5 lub 10 osób oczekujących.

Szpital Specjalistyczny w Mielcu  na swojej stronie  internetowej poinformował,  że dopiero po zaszczepieniu medyków, pod koniec stycznia lub początkiem lutego,  włączy się w szczepienie populacji.

Bez problemów  udało się nam  natomiast  dodzwonić do przychodni w Przecławiu i Rzemieniu. Tam też dowiedzieliśmy się, że  zainteresowanie szczepieniem jest bardzo duże, niestety każda  z tych przychodnia ma przydzielone tylko 30 dawek na tydzień, więc proces ten potrwa.

Jak zarejestrować się na  szczepienie przez SMS

Problemy z rejestracją się przez ogólnopolską infolinię i systemy łączności lokalnych przychodni zdrowia sprawiły, że dzisiaj (22 stycznia)  po południu szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przedstawił nowy sposób rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19.

- Prosimy aby nie stać w kolejkach przed przychodniami. Zachęcamy seniorów do rejestracji za pośrednictwem nowego sposobu, czyli wysłania wiadomości SMS - powiedział.

Aby zarejestrować się w ten sposób, należy wysłać SMS o treści SzczepimySie na numer 664 908 556. Dostaniemy SMS zwrotny, w którym będzie prośba o przesłanie swojego numeru PESEL oraz kodu pocztowego miejsca, w którym mieszkamy. Trafimy do systemu, a gdy pojawi się nowa partia szczepionek i nowe terminy, oddzwoni konsultant i zaproponuje konkretną datę.Nie ma żadnych granicznych terminów szczepień

Dla uspokojenia wszystkich chętnych na szczepienia jeszcze raz  informujemy, że nie ma żadnych granicznych terminów szczepień.  Są początkowe daty zapisów na szczepienia, nie ma granicznych. Nikt  z chętny do zaszczepienia się nie zostanie pozbawiony takiej możliwości.

W trakcje rejestracji wybierzemy  miejsce i termin szczepienia. Co jest istotne nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani. Możemy wybrać dowolny punkt w Polsce, w którym jest nam wygodnie zaszczepić się.

Po dokonaniu rezerwacji system wyśle do pacjenta wiadomość SMS z informacją o terminie i miejscu szczepienia, Dzień przed ustalonym terminem szczepienia osoba zarejestrowana otrzyma SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty. Taki SMS z przypomnieniem przyjdzie także przed drugim terminem szczepienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy