Reklama

Telewizja w Łysakówku

Opublikowano:
Autor:

Telewizja w Łysakówku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielokrotnie na łamach Korso opisywaliśmy historię Józefy Mrozik z Łysakówka i jej trudne zmagania z chorobą. Nasz tygodnik podjął jako pierwszy inicjatywę pomocy pani Józefie i jej rodzinie. Dom naszej bohaterki odwiedziła także Telewizja Polska.

Zaapelowaliśmy o pomoc do naszych Czytelników. Nie zawiedliśmy się – na apel odpowiedziało wiele organizacji, instytucji, firm, osoby prywatne, szkoły. Formy pomocy były różne: remont domu, wsparcie finansowe, rzeczowe i oczywiście wiele dobrych, życzliwych słów. Za to wszystko pani Józefa już niejednokrotnie dziękowała.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mi pomagają, a w szczególności Fundacji Fabryki Marzeń z Andrzejem Załuckim na czele, oraz Waldemarowi Misiakowi z Agrobazy - mówiła. - Dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej miejscowości, gdyż bardzo mi pomagają w tych trudnych dla mnie sprawach, dziękuję rodzinie, koleżankom, a tym, którzy mi dokuczają, też dziękuję. Podziękowania gorące kieruję do mamy, która ciągle mnie wspiera i pomaga.

Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym odzewem. To pokazuje, że lokalne media i lokalne społeczeństwo mogą naprawdę wiele zdziałać. Z pewnością będziemy jeszcze nieraz podejmować takie działania.

Jednak sprawa nadal jest aktualna. Tym razem rodzinę Mrozików odwiedziła redaktor Agata Chybińska z programu "Obserwator", emitowanego na antenie programu 1 Telewizji Polskiej. Ekipa TV przeprowadzała wywiad z członkami rodziny, a także z wolontariuszami, którzy szpachlowali ściany, oraz z dziennikarzem tygodnika Korso. Agata Chybińska odwiedziła również kościół w parafii pw. Św. Klemensa w Czerminie podczas nabożeństwa w Niedzielę Palmową, rozmawiała też z księdzem proboszczem.

Więcej w 15 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE