reklama

Tęczowy herb Mielca. Instytut Równości protestuje przeciwko uchwałom, które uderzają w społeczność LGBT

Opublikowano:
Autor:

Tęczowy herb Mielca. Instytut Równości protestuje przeciwko uchwałom, które uderzają w społeczność LGBT - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW 2019 roku wiele samorządów lokalnych przyjęło uchwały w których protestują przeciwko "ideologii LGBT". Aktywiści działający na rzecz społeczności gejów, lesbijek i osób transpłciowych - protestują i mówią, że te uchwały naruszają podstawowe zasady wolności człowieka. Instytut Równości opublikował na swoim Facebooku ponad setkę herbów miast, które takie uchwały wprowadziły. Znalazł się tam też herb Mielca.

Herby ponad 100 miast mają tęczowe tła. To akcja solidarnościowa z 16-letnim mieszkańcem Jordanowa, który po tym jak Rada Miasta przyjęła uchwałę sprzeciwiającą się "ideologii LGBT", opublikował na Facebooku herb miasta z tęczowym tłem. Zareagował burmistrz, który zgłosił sprawę na policję. 

- Z tego co nam wiadomo teraz już sytuacja się załagodziła, ale pierwszym gestem ze strony lokalnego burmistrza było wezwanie policji. Tutaj warto podkreślić, że nie ma ustawy regulującej to w jaki sposób postępować w przypadku herbów miast. Mamy tylko przepisy które regulują postępowanie przypadku godła i flagi narodowej. Wiele osób kontaktowało się z Instytutem, bo w związku z sytuacją w Legionowie chcieli wyrazić solidarność z chłopakiem, który w taki sposób protestował. Jako Instytut wyszliśmy z inicjatywą, że opublikujemy ponad 100 herbów miast w których takie uchwały zostały wprowadzone - informuje, Kacper Kubiak z Instytutu Równości

Co prawda samorząd miasta Mielca nie przyjął uchwały w sprawie "ideologii LGBT", ale taka uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu Mieleckiego. Rajcy z miasta obradowali i ostatecznie przyjęli "Samorządową Kartę Praw Rodziny", która pisze o tym, jakie prawa mają rodzice wobec procesu wychowawczego swoich dzieci w szkołach. 

Czytaj także: Samorządowa Karta Rodzin w mieleckim samorządzie - > TUTAJ

Czytaj także: Powiat Mielecki przeciwko ideologii LGBT -> TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE