Zgodnie z podpisanym 18 października porozumieniem, firma Kirchhoff obejmie patronatem utworzoną w ZST klasę o kierunku technik programista, której uczniowie w latach 2022 – 2027 zdobędą kwalifikacje wyodrębnione w zawodach: Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych a także Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji.
- To przede wszystkim odpowiedź na wyzwania, jakie obecny rynek pracy stawia przed młodymi ludźmi. Bardzo często wiedza zdobyta na drodze edukacji szkolnej okazuje się niewystarczająca w wykonywanym zawodzie. Objęcie przez Kirchhoff patronatem klasy kształcącej się w zawodzie technik programista to przykład szerszej i bardziej efektywnej współpracy szkolnictwa zawodowego z przemysłem.
Dzięki niej uczniowie zyskają specjalistyczną wiedzę, dodatkowe kompetencje oraz umiejętności zawodowe przydatne w przemyśle motoryzacyjnym – ocenia wicestarosta Andrzej Bryła, który był jednym z sygnatariuszy porozumienia. Swoje podpisy pod nim złożyli także: Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu Arkadiusz Gałkowski, prezes Zarządu Kirchhoff Polska Sp. z o.o. Janusz Soboń i dyrektor Kirchhoff Polska Sp. z o.o. Piotr Socha.
Dzięki porozumieniu uczniowie klasy o kierunku technik programista będą mogli liczyć m.in. na odbycie w firmie Kirchhoff praktyk zawodowych w klasie trzeciej i czwartej oraz udział w niezbędnych kursach zawodowych. Najlepsi z najlepszych, mogący pochwalić się najwyższą średnią ocen z przedmiotów zawodowych, otrzymają ufundowane przez firmę stypendia. Jej doświadczeni pracownicy, już od początku trwania współpracy, zostaną z kolei zaangażowani w konsultowanie programu nauczania oraz prowadzenie zajęć edukacyjnych.
Na udziale w projekcie z pewnością zyskają też nauczyciele przedmiotów zawodowych, których firma Kirchhoff włączy w proces dokształcania - poprzez organizację spotkań bilateralnych i wizyt studyjnych, a także możliwość organizacji wykładów prowadzonych przez specjalistów.
Warto podkreślić, że podpisane dziś porozumienie stanowi kolejną z odsłon współpracy samorządu powiatowego, Zespołu Szkół Technicznych i firmy Kirchhoff Polska Sp. z o.o. w zakresie kształcenia dualnego. Wcześniej, dzięki podobnemu modelowi współpracy, rozpoczęto już kształcenie grupy uczniów na kierunku technik mechanik.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.