Reklama

Taneczna siła z Borowej

Opublikowano:
Autor:

Taneczna siła z Borowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół taneczny (in) FAMOUS jest znany nie tylko w Borowej. Młode tancerki ciężko trenują, by każdy ich występ był udany i profesjonalny. Chcą wyrażać emocje w tańcu i realizować swoje ambicje artystyczne.

Zespół został założony w styczniu 2011 r. z inicjatywy ówczesnej dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej Marty Gaździak. Od tego czasu działa on przy GOK w Borowej. Tworzą go: Karolina Ćwięka, Wiktoria Leśniak, Joanna Wyzina, Agata Ćwięka, Patrycja Rzeszut i Daria Węgrzyn. Choreografem i instruktorem jest Ewelina Opiela. To właśnie ona  odpowiada za przygotowanie układów tanecznych i prowadzi zajęcia. Dziewczyny spotykają się na zajęciach raz w tygodniu, ćwiczą przez 2,5 godziny.

Taneczna pasja
- Nazwa zespołu została wymyślona wspólnie, na jednym z pierwszych spotkań – opowiada instruktorka, Ewelina Opiela. – Powstała w wyniku "burzy mózgów" i funkcjonuje nadal. Skład zespołu również niewiele się zmienia.

Dziewczyny tańczące w zespole pochodzą z różnych miejscowości z terenu gminy Borowa. Chodzą do gimnazjum i do szkół ponadgimnazjalnych. Lubią spędzać czas ze sobą i spotykają się także poza zajęciami. Chociaż na co dzień mają sporo innych zajęć, zawsze udaje im się wygospodarować czas na spotkania zespołu.

- Osobiście bardzo doceniam to, że dziewczyny przychodzą na każde zajęcia, mimo że mają naukę, niektóre dojeżdżają do szkoły w Mielcu – mówi Ewelina Opiela. – Naprawdę chętnie przychodzą na próby, starają się zawsze znaleźć na nie czas. Rok artystyczny trwa u nas od października do czerwca, w wakacje mamy przerwę. Później, we wrześniu, jest taki czas na organizację, dopasowanie się do planów zajęć w szkołach i ustalenie takiego terminu spotkań, który wszystkim będzie pasował. Dlatego zaczynamy dopiero od października – opowiada. – Wakacje natomiast to czas na odpoczynek, chociaż czasami zdarzają się również wakacyjne występy i wtedy także trzeba zrobić kilka prób – dodaje.
Dziewczyny twierdzą, że taniec to dla nich pasja, sposób spędzania czasu i możliwość oderwania się od codziennych spraw. Jedna z nich zdradza, że chciałaby w przyszłości ukończyć studia taneczne i w ten sposób związać z tańcem także swoją przyszłość.

Więcej w 23 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE