Reklama

Szykuje się strajk rolników z Podkarpacia. Koło Mielca będą utrudnienia w ruchu!

Opublikowano:
Autor:

Szykuje się strajk rolników z Podkarpacia. Koło Mielca będą utrudnienia w ruchu! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Grupa rolników z regionu organizuje pikietę protestacyjną przeciwko nowej ustawie w sprawie zwierząt tzw. "Piątka Kaczyńskiego". Jak głosi komunikat rolnicy chcą zablokować drogę wojewódzką relacji Mielec - Dębica w najbliższą środę 7 października od godziny 10 rano.

Jak udało się nam ustalić do blokady drogi dojdzie na wysokości miejscowości Brzeźnica koło stacji benzynowej. W akcji protestacyjnej mają wziąć udział rolnicy z powiatów: dębickiego i mieleckiego. 

 

- Zdesperowani rolnicy wyjadą na drogę maszynami rolniczymi aby pokazać swój sprzeciw wobec ustawy miażdżącej polskie rolnictwo. Protestujący chcą uświadomić wszystkim Polakom , a szczególnie rządzącym że upadek polskiego rolnictwa, rodzinnych gospodarstw będzie korzystny dla kontynuacji ekspansji zagranicznych rynków rolnych. Ustawa ta godzi w funkcjonowanie i interesy ciężko pracujących rolników, którzy niejednokrotnie aby sprostać wymogom sanitarnym i weterynaryjnym ponoszą olbrzymie koszty finansowe - czytamy w zapowiedzi protestu. 

- Nie godzimy się na to aby bez jakichkolwiek konsultacji społecznych i ekonomicznych podejmować jakiekolwiek decyzje uderzające w taki sposób w branże rolnicze i nie tylko. Nie można jedną ustawą zniszczyć coś, na co rolnik pracował przez wiele pokoleń , który swoją ciężką pracą oddał swoje życie i zaangażowanie polskiej ziemi za którą nasi dziadkowie oddawali życie - piszą. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE