Reklama

Szykuje się podkarpacki zjazd chirurgów naczyniowych z udziałem mieleckiego Ośrodka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Szpital

Szykuje się podkarpacki zjazd chirurgów naczyniowych z udziałem mieleckiego Ośrodka - Zdjęcie główne

Mielecki szpital organizuje konferencję naukową dla chirurgów naczyniowych | foto Szpital

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieleccy lekarze z Oddziału Chirurgii Naczyniowej organizują na Podkarpaciu pierwszy oficjalny zjazd naukowy przeznaczony dla specjalistów zajmujących się chirurgią naczyniową. Patronat nad wydarzeniem objął prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego ds. Kolegium Nauk Medycznych. Wydarzenie już 4 czerwca w Jasionce.

W sobotę 4 czerwca 2022 r. o godzinie 10.00 w Hotelu Holiday Inn Express Rzeszów Airport w Jasionce rozpocznie się I Podkarpackie Spotkanie z Chirurgią Naczyniową.

Organizatorem konferencji są specjaliści Oddziału Chirurgii Naczyniowej Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Patronat nad wydarzeniem objął Prorektor ds. Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. n. med. Artur Mazur, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chirurgii naczyniowej dr n. med. Adam Uryniak oraz Polskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej. Gośćmi specjalnymi spotkania będą prof. dr hab. n. med. Anetta Undas i prof. dr hab. n. med. Tomasz Zubilewicz. 

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane prace poglądowe oraz przypadki z ośrodków chirurgii naczyniowej na podkarpaciu. 

Celem spotkania jest integracja pracowników naukowych, doktorantów i studentów, zainteresowanych tematem chirurgii naczyniowej. Nasz oddział zaprezentuje operacje tętniaków metodą endowaskularną z nakłuć z dojścia przy pomocy nakłucia tętnicy udowej bez konieczności wykonywania nacięć na skórze – podaje dr n. med. Krzysztof Milik.

Organizacja konferencji naukowych to wyzwanie, które niesie za sobą wiele korzyści – wymiana doświadczeń, transfer wiedzy, poznanie najnowszych osiągnięć czy możliwość poznania i porozmawiania z ekspertami z danej dziedziny. Jestem bardzo zadowolony, że kadra specjalistów naszego Szpitala podjęła to wyzwanie – mówi Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. 

Jest to pierwsze regionalne spotkanie zorganizowane przesz mielecki Szpital, jednak mam nadzieję, że będzie odbywało się cyklicznie i za jakiś czas będzie miało charakter ogólnopolski a nawet międzynarodowy – dodaje dr n. med. Krzysztof Milik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy