Reklama

Szukasz pracownika na staż to najlepszy czas. PUP ma miliony

Opublikowano:
Autor:

Szukasz pracownika na staż to najlepszy czas. PUP ma miliony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 7 mln zł otrzymał w tym roku Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu na aktywne formy zatrudnienia. Niedawno pozyskał dodatkowe 6,5 mln. Jeśli pracodawcy szukają pracowników np. na staż albo bezrobotni znaleźli pracodawcę, który chciałby ich na ten staż przyjąć to teraz jest najlepszy czas. PUP ma na ten cel grube miliony.

7 mln zł z Funduszu Pracy przeznaczone na aktywne formy zatrudnienia dotyczyło prac interwencyjnych, robót publicznych, staży, doposażenia stanowisk pracy, dotacji na uruchomienie działalności gospodarczej.  Niedawno pozyskane  6,5 mln zł  pochodzą z rezerwy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z przeznaczeniem na aktywizację osób z terenów wiejskich i tych, które utraciły pracę z przyczyn związanych z oddziaływaniem pandemii  koronawirusa.

- Te dodatkowe 6,5 miliona złotych to duża kwota, przeznaczona na wspieranie różnych form aktywizacji zawodowej i tworzenie miejsc pracy do końca 2020 roku. W chwili obecnej zachęcamy  pracodawców do składania wniosków w ramach ogłaszanych naborów – powiedział Grzegorz Durak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.

I choć wydaje się, że trwający wciąż kryzys koronawirusowy to nie jest najlepszy  moment na zatrudnianie pracowników, to wpływające do PUP Mielec oferty pracy zdają się temu przeczyć. Jeśli bowiem w kwietniu  i maju tego roku czyli najgorszym okresie kryzysu  tych ofert było odpowiednio 178 i 136 to już w czerwcu 335, a w  lipcu 621, co  jest największą liczbą w tym roku.

- Te 621 ofert pracy w lipcu to bardzo dobry symptom, choć na rynku pracy wciąż jest duża niepewność i trudno powiedzieć jak pracodawcy będą się zachowywali w kolejnych miesiącach – zaznaczył dyrektor Durak.


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE