Reklama

Szpital w Mielcu chce 5 milionów kredytu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Szpital  w Mielcu chce 5 milionów kredytu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 8 października obradowała Rada Społeczna działająca przy Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. W czasie obrad dyskutowano nad zaciągnięciem przez szpital kilkumilionowego długu.

Zapytaliśmy mieleckie Starostwo o sytuację finansową Szpitala Specjalistycznego. 

- W programie obrad Rady Społecznej działającej przy Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, która odbyła się 8 października, znalazł się punkt pn. „Zaopiniowanie wniosku Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu w sprawie zaciągnięcia kredytu odnawialnego na rachunku bieżącym" - wyjaśnił nam Zbigniew Działowski, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego. 

Szpital uzyskał pozytywną opinię analityków bankowych na zaciągnięcie 3,5 miliona złotych kredytu odnawialnego zabezpieczonego wekslem in blanco i cesją kontraktu z NFZ. Docelowo, dyrekcja będzie ubiegać się o zwiększenie kredytowania do kwoty 5 mln złotych.

- W dyskusji podkreślano, że dla szpitala, którego zobowiązania wymagane na koniec sierpnia wynosiły ok. 4 mln złotych, ten rodzaj zobowiązania stanowiłby ważne zabezpieczenie finansowe - przekonuje Zbigniew Działowski. - Dodatkowo, koszty związane ze spłatą kredytu odnawialnego byłyby niższe od odsetek płaconych kontrahentom za nieterminowe płatności. Uzyskana dzięki kredytowi płynność wyeliminowałaby także problemy ze wstrzymywaniem dostaw czy niechęcią współpracy ze strony dostawców.

Podczas spotkania podkreślono, że wynagrodzenia pracowników są wolne od wszelkich zabezpieczeń kredytu, nie ma więc ryzyka, iż w razie wystąpienia trudności, zostałyby niewypłacone.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy