Reklama

Ruszyła akcja "Szlachetna paczka". W bazie także rodziny z Mielca i okolic

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ruszyła akcja "Szlachetna paczka". W bazie także rodziny z Mielca i okolic - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szlachetna Paczka udostępniła już internetową Bazę Rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. Każdy może wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę i wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, współpracownikami czy kolegami ze szkoły przygotować Paczkę ze wsparciem skrojonym na miarę potrzeb. Wśród rodzin są także takie z Mielca i okolic.

12 listopada otwarta została bazę z historiami Rodzin w potrzebie. Od tego dnia można wybrać Rodzinę i przygotować dla niej paczkę. W procesie włączania Rodziny do pomocy w ramach Szlachetnej Paczki, wolontariusze zwracają szczególną uwagę na:

 • historię Rodziny i przyczyny jej trudnej sytuacji,
 • dochód przypadający na jednego członka Rodziny,
 • postawę – czy Rodzina podejmuje jakieś kroki, by zmienić swoją sytuację
Należy przede wszystkim upewnić się, że jesteś w stanie spełnić jej wszystkie 3 podstawowe potrzeby. Do przygotowania paczki można zaprosić znajomych, rodzinę czy współpracowników – razem łatwiej przygotować pełną pomoc.

W czasie Weekendu Cudów (10-11 grudnia 2022 roku) darczyńcy dostarczą paczki do wybranego wcześniej magazynu, następnie za pośrednictwem wolontariuszy trafią one do potrzebujących rodzin. 

 

Pani Julia

 Życie pani Julii nigdy nie rozpieszczało, wychowywała ją tylko mama, w szkole dzieci dokuczały, ponieważ nie miała ojca. Kiedy zmarła mama, pani Julia popadła w głęboką depresję - została sama. Przez pewien czas pani pracowała dorywczo jako opiekunka do osób starszych, schorowanych oraz dzieci. W chwili obecnej cierpi na nerwicę lękową, co utrudnia codzienne funkcjonowanie. Pani Julia utrzymuje się z renty socjalnej oraz zasiłku pielęgnacyjnego (1682 zł), a po odliczeniu kosztów mieszkania oraz leków (917 zł) na życie pozostaje jej 765 zł miesięcznie.

Trzy kluczowe potrzeby:

 • Garnki ze stali nierdzewnej - stare są przypalone, nie nadają się do użytku
 • Żywność - pozwoli godnie przetrwać cały okres zimowy oraz odciąży budżet domowy
 • Podarunkowa Karta Zdrowia - ze względu na silną alergię skóry, pani wymaga specjalnych produktów, które można zakupić w aptece, lecz są bardzo kosztowne
Szczególne upominki: Bon do drogerii Natura

 

Pan Piotr z rodziną

Pan Piotr kiedyś wiódł spokojne życie wraz z żoną Anną. Kiedy na świat przyszedł syn Paweł, wszystko się zmieniło. Syn urodził się z cukrzycą I stopnia. Codzienność rodziców opiera się na opiece nad dzieckiem. Życie polega na sprawdzaniu kilka razy dziennie poziomu glukozy we krwi, podawaniu insuliny, dokładnym prowadzeniu diety i notowaniu wszystkich wyników. W chwili obecnej syn ma stwierdzony autyzm. Rodzina utrzymuje się z zasiłków, renty chorobowej oraz świadczenia pielęgnacyjnego ( 4158 zł ), po opłaceniu mieszkania i leków oraz przedszkola (3127 zł) na życie pozostaje 344 zł miesięcznie na osobę.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny: 

 • Kuchenka gazowa - obecna kuchenka jest w bardzo złym stanie, jest niebezpieczna w użytku
 • Żywność - odciąży budżet domowy, a zaoszczędzone pieniądze będzie można przeznaczyć na spłatę kredytu
 • Środki czystości - pozwolą utrzymać mieszkanie w czystości.
Szczególne upominki: 

 • Piotr: Zestaw kosmetyków do golenia (krem do golenia w tubce)
 • Anna: Zestaw kosmetyków do włosów
 • Paweł: Zabawka interaktywna (grająca)
 

Pan Przemysław:

Pan Przemysław wiódł spokojne życie, miał żonę i dziecko. Pracował jako kierowca zawodowy, nigdy nie brakowało pieniędzy na utrzymanie całej rodziny. Wszystko się zmieniło, kiedy żona pana Przemysława wyjechała za granicę do pracy i zostawiła rodzinę. Pan Przemysław nie może podjęć pracy ze względu na stan zdrowia, rwa kulszowa na to nie pozwala. Obecnie pan mieszka sam, utrzymuje się tylko z zasiłków (650 zł). Po odliczeniu kosztów mieszkania (565 zł) pozostaje mu na życie 85 zł miesięcznie.

Trzy kluczowe potrzeby:

 •  Żywność - pozwoli spokojnie przeżyć ciężki zimowy okres
 • Odzież - na chwilę obecną pana nie stać na zakupienie nowych ubrań.
 • Telewizor - stary telewizor ma ponad 20 lat, obraz bardzo śnieży. Mężczyzny nie stać na zakup nowego.
 Szczególne upominki: Kosmetyki po goleniu.

 

Pani Maria

Pani Maria wiodła szczęśliwe życie małżeńskie. Planowali wspólnie przyszłość. Wszystko skończyło się z chwilą, gdy mąż ją zostawił. W tej chwili mieszka sama z dwójką dzieci i zmaga się z chorobami. Dzieci niestety też mają swoje przypadłości - syn ma alergię i problemy z sercem, a córka wadę wzroku. Dzieci wychowują się bez ojca. Pani Maria nie nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby jej pomóc.

Utrzymuje się alimentów i zasiłków (2790 zł). Po odliczeniu kosztów mieszkania i leków (2010 zł), na jedną osobę zostaje 260 zł miesięcznie.

 Trzy kluczowe potrzeby: 

 •  Pralka - z pralki leje się woda, pralka nie wiruje, nie opłaci się jej już naprawiać
 • Odzież medyczna - pani kończy szkołę medyczną i odzież jest niezbędna na praktyki
 • Buty budowlane, robocze - syn potrzebuje butów na praktyki szkolne.
 Szczególne upominki

 • Maria: poduszka lub koc elektryczny
 • Maciej: słuchawki douszne, przewodowe
 • Katarzyna: słuchawki nauszne, przewodowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy