Reklama

Szkoły średnie i uczelnie wyższe w strefie czerwonej przechodzą na naukę zdalną

Opublikowano:
Autor:

Szkoły średnie i uczelnie wyższe w strefie czerwonej przechodzą na naukę zdalną - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas dzisiejszej (15 października) konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w związku z ciągłym wzrostem liczby zakażonych w Polsce rząd wprowadził kolejne obostrzenia. Dotyczą one również szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych. Powiat mielecki od ubiegłej soboty jest w strefie czerwonej.

W związku z coraz gorszą sytuacją epidemiczną w kraju Rząd wprowadza nowe obostrzenia

Od soboty, 17 października obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa w strefach czerwonej i żółtej. 


Jeśli chodzi o edukację to w strefie czerwonej, w której jest powiat mielecki szkoły wyższe i ponadpodstawowe przechodzą na nauczanie zdalne (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Ograniczenie zajęć w szkołach pozwoli zmniejszyć liczbę interakcji i ograniczy rozprzestrzenianie się wirusa - powiedział na czwartkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.


Minister zdrowia mówił, że wprowadzając nowe obostrzenia rząd kierował się potrzebą ograniczenia liczby interakcji społecznych.

- Mamy nadzieję, że te działania które podejmujemy w zakresie edukacji, czyli w strefach żółtych hybrydowe nauczanie na uczelniach i szkołach ponadpodstawowych, a w czerwonych strefach, których jest 152, nauczanie zdalne, to będą te elementy, które pozwolą nam zmniejszyć liczbę interakcji i nie dać wirusowi szans do rozprzestrzeniania się - stwierdził minister zdrowia.


Zaznaczył, że nie chodzi wyłącznie o pobyt dzieci i młodzieży w szkołach, ale też o transport i przemieszczanie się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE