Reklama

Szkoły będą uczyć się o smogu

Opublikowano:
Autor:

Szkoły będą uczyć się o smogu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak dbać o jakość powietrza, jaki wpływ na czystość powietrza mają nasze codzienne działania – to tematy przewodnie projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa – programu informacyjnego, który przeszkolił już ponad 50 tysięcy uczniów i ponad 30 tysięcy osób dorosłych. Udział w warsztatach wzięli przedstawiciele mieleckich szkół, którzy zdobytą wiedzę przekażą swoim uczniom.

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Szkoły – jako instytucje kształcące dzieci i młodzież oraz ważne ośrodki opiniotwórcze – są właściwym miejscem, w którym wiedzę należy upowszechniać. 

Warsztaty w budynku Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Skłodowskiej – Curie, to efekt czerwcowego spotkania przedstawicieli projektu antysmogowego z Prezydentem Miasta Mielca Jackiem Wiśniewskim. Prowadzącym prelekcje byli Piotr Siergiej – rzecznik prasowy Polskiego Alarmu Smogowego oraz Barbara Leśniczak kierownik projektu ESA.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE