Reklama

Szkoła w Radomyślu oficjalnie z patronem [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę (18 maja) w Radomyślu Wielkim miało miejsce oficjalne nadanie imienia św. Jana Pawła II miejscowej Szkole Podstawowej. Placówka otrzymała także nowy sztandar, który został poświęcony przez bpa Andrzeja Jeża.

Uroczystość miała odbyć się dwa lata temu, w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, ale z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń została przesunięta. O wyborze patrona zdecydowali uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz formalnie radni miejscy.

- Św. Jan Paweł II to niezwykły Polak, wielki papież, wspaniały człowiek, przykład silnego charakteru oraz postawy pełnej miłości i szacunku wobec drugiego człowieka. Jan Paweł II jest doskonałym wzorem dla naszej szkoły, najbardziej ukochał młode pokolenie. Chcemy, aby wartości takie jak miłość do Boga, ojczyzny i drugiego człowieka były przekazywane młodemu pokoleniu, bo dziś młodzież jest narażona na wiele zagrożeń – uzasadniał wybór dyrektor szkoły Stanisław Tabor.

Środowe wydarzenie rozpoczęła Msza Św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji tarnowskiej bpa Andrzeja Jeża. W uroczystym pochodzie do kościoła parafialnego w Radomyślu Wielkim uroczyście wprowadzono relikwie i obraz św. Jana Pawła II oraz nowy sztandar szkoły, który został poświęcony przez biskupa.

Następnie uroczystości przeniosły się w mury szkoły. Tam przewodniczący Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim Jan Miękoś odczytał uchwałę o nadaniu imienia radomyskiej placówce oświatowej. Po czym odbyła się uroczysta ceremonia przekazanie sztandaru ufundowanego przez samorząd gminy na ręce dyrektora szkoły.

- Przyjmując ten sztandar pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie za tak cenny dar, pragnę zapewnić że będzie on symbolem wartości które są i będą fundamentem pracy wychowawczej naszej szkoły – zapewnił dyrektor Tabor, który poprzez zaprzysiężone poczty sztandarowe przekazał chorągiew uczniom. Po jej prezentacji przedstawiciele wszystkich klas dokonali uroczystego ślubowania.


Wzór, ideał i opiekun
Z wyrazami uznania dla szkolnej społeczności pospieszyli zaproszeni goście.

– Nadanie imienia i wręczenie sztandaru do niezwykłe wyróżnienie, ale i zobowiązanie. Jan Paweł II to niekwestionowany autorytet, wzór, ideał i opiekun. Życzę wam, aby jego nauczanie było stale obecne w waszej nauce i pracy – powiedział burmistrz Rybiński.

Swe gratulacje złożyli także posłanka Krystyna Skowrońska, starosta Stanisław Lonczak i podkarpacka kurator oświaty Małgorzata Rauch. Z kolei poseł Fryderyk Kapinos przesłał list gratulacyjny.

Dodajmy, że uczniowie szkoły do uroczystości przygotowywali się poprzez pielgrzymkę do Wadowic i Łagiewnik. Zgłębiali też wiedzę o JPII, którą wykorzystali podczas konkursu wiedzy o patronie. Były też konkursy plastyczny i recytatorski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy