Reklama

Szkoła podstawowa w Przecławiu ma wyremontowaną halę sportową

Opublikowano: śr, 22 gru 2021 08:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Hala sportowa szkoły podstawowej w Przecławiu przeszła gruntowną modernizację. Na ten cel władzom gminy udało się pozyskać dotację z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W Łączkach Brzeskich udało się wyremontować budynek szkoły.

Kolejna inwestycja, którą oficjalnie otwarto w Przecławiu to zmodernizowana hala sportowa przy Szkole Podstawowej tej miejscowości.

Za prawie 1,4 mln złotych sala przeszła gruntowną modernizację. Wymieniono podłogi i  oświetlenie dużej sali sportowej, wyremontowano ściany wewnętrzne oraz jej stałe wyposażenie. Wyremontowana została także klatka schodowa oraz schody, powstał podjazd dla osób niepełnosprawnych. Nowe są łazienki, ubikacje i natryski oraz sportowe szatnie.  Dzięki dofinansowaniu wyremontowano hol i wiatrołap, korytarze, magazyny, pomieszczenia gospodarcze, gabinet kultury fizycznej. Zmodernizowano również pomocniczą salę gimnastyczną, wyremontowano widownię i pomieszczenia na piętrze. Wykonana została także termomodernizacja budynku. Inwestycja została dofinansowana z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej kwotą ponad 600 tysięcy złotych.

To nie koniec oddanych oficjalnie do użytku inwestycji w Przecławiu. Młodzi i najmłodsi mieszkańcy Łączek Brzeskich mogą już korzystać z przebudowanej, nadbudowanej  i rozbudowanej Szkoły Podstawowej w tej miejscowości.

Inwestycja o wartości prawie 2 mln złotych otrzymała współfinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z rezerwy celowej Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.

Budynek szkoły rozbudowano, nadbudowano piętro nad istniejącą kotłownią i pomieszczeniem gospodarczym mieszczącym się na parterze. Przebudowane zostały ściany nośne, stropy, układ konstrukcyjny, podniesiony został poziom posadzki w szatni. Szkoła została poddana termomodernizacji, powstał łącznik komunikacyjny łączący szkołę z budynkiem sali gimnastycznej. W dodatkowych pomieszczeniach organizowane będą zajęcia  świetlicowe a biblioteka zyskała nową przestrzeń. Zapewnione zostały także warunki do pracy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, którzy posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy