Reklama

Szacunek dla języka i człowieka w SP nr 11 w Mielcu [ZDJĘCA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu zostało zorganizowane uroczyste podsumowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Polskiego oraz Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczestnicy zobaczyli bogaty program artystyczny. Poznaliśmy także nazwiska laureatów konkursu literackiego „Szanujmy się”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Zobacz galerię zdjęć z uroczystości.

2 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu z klas 8c, 8b i 4b  zaprezentowali zgromadzonym kolegom i koleżankom ciekawy program artystyczny, który przybliżył i uświadomił zebranym, że mowa polska powinna być ogromną wartością i bezcennym skarbem. Strofy Staffa „Bądź z serca pozdrowiona, Ojczysta Święta Mowo” uzmysłowiły wszystkim, jak ważny jest szacunek i miłość do mowy ojczystej. Fragmenty epopei narodowej recytowane przez młodych aktorów zachęciły publiczność do  dbania o język, którym się porozumiewamy na co dzień. 

Taniec polonez w wykonaniu uczniów jedenastki ten sprawił, iż społeczność uczniowska i zaproszeni goście poczuli się jak w Soplicowie - centrum polszczyzny. Dodatkowym momentem, który uświetnił cale przedsięwzięcie, okazał się występ młodej pary tanecznej i mistrzowski pokaz walca angielskiego. Muzyczne utwory Rosiewicza czy Jantar przeplatane poezją pomogły uświadomić zebranym, że nie ma prawdziwego patriotyzmu bez umiłowania mowy polskiej.

SP nr 11 w Mielcu

Następnie odbyło się podsumowanie konkursu literackiego „Szanujmy się” z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Wzięło w nim udział 44 uczniów z klas 4-8. Jak podkreślają organizatorzy - Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę na fakt, jak ważny jest  szacunek nie tylko  w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby.

Patronat nad tym konkursem objął europoseł Tomasz Poręba, który ufundował wartościowe  nagrody dla laureatów i uczestników, a w  jego imieniu  wręczyła  je  dyrektor biura poselskiego Joanna Duszkiewicz.

Konkurs spotkał się z  dużym  zainteresowaniem, wszystkie  nadesłane prace  okazały się interesujące i godne uwagi, a  słowa  księdza Józefa Tischnera „W świecie pogardy dobroć staje się szacunkiem dla człowieka”  będą nierozłącznym drogowskazem dla ludzi młodych.

Koordynatorkami projektu były: Magdalena Rumak-Markowska, Monika Kuroń, Małgorzata Śmist.

Czytaj dalej pod filmem:

 

 

Laureaci konkursu literackiego „Szanujmy się”:

 

KATEGORIA I - klasy 4 i 5: komiks 

I miejsce: Aniela Szyler klasa - 4b

II miejsce: Jagoda Polak  klasa - 4c

III miejsce: (równorzędne) Bartosz Urbaś - 5d,  Julia Rzeszutek - 4b

Pozostali uczestnicy: Patrycja Głód - 4b, Nadia Strokoń  - 4c, Joanna Krupa - 4c, Klaudia Korczak - 5d, Angelika Korczak - 5d, Michał Jasina - 5c, Nikola Miller - 4b

Uczestnicy uroczystości

 

KATEGORIA II - klasy 6: wiersz 

I miejsce: Lena Barglik klasa 6a

II miejsce:  Emilia Szot klasa 6b

III miejsce: Natalia Pytko klasa 6a

Pozostali uczestnicy: Gabriela Kusowska - 6b, Dominika Borsuk - 6c, Zosia Jurkowska - 6d, Leon Brożonowicz - 6a, Emilia Kret - 6c, Weronika Wilk - 6a, Amelia Płaneta - 6a

 

KATEGORIA III  - klasy 7 i 8: rozprawka

I miejsce: Wilk Mikołaj klasa 8c

II miejsce: (równorzędne) Ewa Pietras klasa 8c, Kacper Bolechała klasa 7d

III miejsce: (równorzędne) Mateusz Setera - 7e, Łukasz Pietras - 8c

Pozostali uczestnicy: Wiktoria Łodkowska kl. 8c, Wiktoria Kozioł kl. 8c, Patrycja Żurawska kl. 8d, Anita Gola kl. 7d, Wiktoria Szajna kl. 8c, Monika Nikodem kl. 8d, Zuzanna Szkotnicka kl. 7a.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy