Reklama

Sytuacja w gminie Przecław stabilizuje się! Jest nowy komunikat! [AUDIO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu, informuje, że w kontrolnych badaniach jakości wody z wodociągu sieciowego Tuszyma, uległa znacznej poprawie. Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schłodzenia pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Niniejszy komunikat zmienia komunikat z dnia 19 listopada 2019 r. w sprawie braku przydatności wody do spożycia przez ludzi dla miejscowości Przecław, Błonie, Podole, Kiełków, Zaborcze, Wyłów, Łączki Brzeskie, Dobrynin, Biały Bór i Tuszyma z wodociągu sieciowego Tuszyma.

Komunikat Nr 3 z dnia 21 listopada 2019 r. nie zmienia komunikatu Nr 2 z dnia 19 listopada 2019 r. dla mieszkańców miejscowości Rzemień. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu, informuje, że w kontrolnych badaniach jakości wody z wodociągu sieciowego Tuszyma zaopatrującego miejscowość: Rzemień w dalszym ciągu stwierdza się obecność bakterii grupy coli. Woda nie nadaje się do spożycia dla mieszkańców nawet po przegotowaniu!

W dalszym ciągu trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi dla całego obszaru Gminy Przecław.

Posłuchaj Burmistrz Renaty Siembab:

Więcej na ten temat TUTAJ 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE