Reklama

Świąteczny wystrój Mielca. Wiemy ile miasto wyda na ten cel

Opublikowano:
Autor:

Świąteczny wystrój Mielca. Wiemy ile miasto wyda na ten cel - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wielu lat miasta na okres Świąt Bożego Narodzenia zmieniają wygląd. Są przyzdabiane w kolorowe świecidełka, choinki. Mielec tradycyjnie jak co roku też w tym okresie zostanie przystrojony. Wiemy ile miasto wyda na ten cel.

- Oczywiście, miasto zostanie przystrojone na okres Świąt Bożego Narodzenia. Ozdoby będą w większości takie jak w latach ubiegłych, ich liczba będzie natomiast nieco zmodyfikowana -poinformowała nas Marietta Mateja-Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mielca.

Urząd Miasta Mielcu ma na własność kilkadziesiąt ozdób świątecznych, część  dzierżawi lub  kupuje od firm zewnętrznych. W poprzednich latach dekorowano miasto w ok. 30 lokalizacjach, w tym roku będzie zapewne podobnie. Wśród ozdób na pewno nie zabraknie tradycyjnych choinek,  w tym w  tak charakterystycznych  miejscach jak Plac AK czy Rynek Starego Miasta.

W tym roku  miasto Mielec na   zakup ozdób oraz koszty  prac związanych z ich montażem  zamierza wydać około  166 tysięcy zł. Jest to kwota zbliżona do ubiegłorocznej.

Gdy porównamy te kwotę do Rzeszowa to wielkiego szaleństwa nie ma. Rzeszów jest co prawda 3 razy większy od Mielca, ale na świąteczne przystrojenie miasta wyda prawie 8 razy więcej. Rozstrzygnięto już przetarg na świąteczne przystrojenie ulic i placów Rzeszowa, a firma która go wygrała zmieściła się w kwocie jaką przeznaczyło na ten cel miasto i będzie to 1 297 000 zł .

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE