Reklama

Sukces mieleckiego lekarza

Opublikowano:
Autor:

Sukces mieleckiego lekarza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oficjalnie wczoraj, z rąk Wojewody Podkarpackiego, dr Andrzej Wrona, ordynator mieleckiej urologii, odebrał nominację na stanowisko Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Urologii.


Jak podkreślił dr Andrzej Wrona, nominację uznaje za wiekie wyróżnienie i zaszczyt, a w planach ma głównie kontynuację zadań wykonywanych przez poprzedników, które to są szczegółowo sformułowane. Konsultanci wojewódzcy m.in. wydają opinię, czy dana jednostka powinna zostać wpisana na listę placówek mogących prowadzić specjalizacje lekarzy, wnioskują do okręgowych rad samorządów zawodowych, żeby sprawdziły czy osoby wykonujące dany zawód medyczny należycie pełnią swoje obowiązki. Na wniosek wojewody wydają opinię, czy podmiot leczniczy spełnia warunki, żeby udzielać świadczeń zdrowotnych w danej dziedzinie medycyny. Na podstawie kontroli, wydają też opinię czy jednostka uprawniona do prowadzenia stażu podyplomowego lekarzy spełnia niezbędne wymagania.

- Oczywiście w każdej pracy, nawet, gdy zadania są ściśle skonkretyzowane, jest jakaś myśl przewodnia, którą trzeba się kierować. Warto widzieć ogólny cel. A jest nim dla mnie na pewno rozwój podkarpackiej urologii, jej unowocześnianie, uświadamianie kręgów, które mają wpływ na ewoluję tej dziedziny, że ten rozwój nie może się zatrzymywać - podkreśla dr Andrzej Wrona.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE