Reklama

Sukces dnia otwartego. Psy i koty znalazły nowe domy

Opublikowano:
Autor:

Sukces dnia otwartego. Psy i koty znalazły nowe domy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieleckie schronisko dla zwierząt zorganizowało już po raz drugi akcję charytatywną pod nazwą „Dzień otwartych drzwi”. Impreza miała celu zwrócić uwagę lokalnej społeczności na los bezdomnych kotów i psów.

Na odwiedzających schronisko czekały różnego rodzaju atrakcje, między innymi loterie fantowe, kiermasze z odzieżą podarowaną przez darczyńców, malowanie twarzy dla dzieci oraz zabawy zorganizowane przez zaprzyjaźnioną ze schroniskiem Fundację Klub Młodych Liderów.

Dla posiadaczy zwierząt zorganizowano darmowe porady behawiorysty i wykład jak udzielić pierwszej pomocy zwierzakowi.

Największą jednak atrakcją dla tych, którzy nie posiadają jeszcze czworonoga pod swym dachem, okazały się spacery z psami.

Mocno tego dnia oblegana była również kociarnia.

Jak podkreślał Tomasz Róg ze Stowarzyszenia „Oaza dla Zwierząt” - współorganizator imprezy - przede wszystkim czekano na tych, którzy zdecydują się na przygarnięcie kota lub psa.

Jeszcze w trakcie trwania akcji na adopcję psa zdecydowało się 8 osób, na adopcję kota 4. Nie oznacza to, że zwierzęta już opuściły schronisko. Będzie to możliwe w ciągu kilku najbliższych dni, po przejściu procedury adopcyjnej.

Sporym sukcesem okazała się także zbiórka karmy. Z wstępnych obliczeń wynika, że mielczanie odwiedzający schronisko przynieśli ze sobą ponad 350 kilogramów suchej i mokrej karmy.

Udało się zebrać do puszek 4995 zł.

W mieleckim schronisku przebywa nadal ponad 100 psów i ponad 40 kotów.


 


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE