Reklama

Stypendia dla najlepszych mieleckich sportowców przyznane

Opublikowano: 20 stycznia 2021 16:07
Autor: MW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Przyznane zostały miesięczne stypendia sportowe dla reprezentantów mieleckich klubów sportowych na nowy, 2021 rok.

Jest to kontynuacja wsparcia magistratu dla najlepszych sportowców, reprezentantów Polski, medalistów  mistrzostw Polski oraz dla zawodniczek i zawodników mieleckich drużyn występujących w rozgrywkach drużynowych na szczeblu centralnym.

Aktualnie miasto Mielec może poszczycić się aż dwoma zespołami występującymi na najwyższym szczeblu rozgrywkowym – to piłkarze nożni FKS Stali Mielec S.A. grający w Ekstraklasie S.A. oraz szczypiorniści SPR Stal Mielec S.A. występujący w PGNiG Superlidze piłki ręcznej. Ponadto na drugim szczeblu rozgrywkowym w I lidze występują  siatkarki SPS Stali Mielec oraz drużyna futsalu KF Stal Mielec.

Wśród beneficjentów miejskiego wsparcia dla przedstawicieli sportów indywidualnych są zarówno nasi olimpijczycy przygotowujący się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio – Rafał Augustyn i Katarzyna Zdziebło jak i szerokie grono utalentowanej młodzieży, której w mieleckich klubach sportowych nie brakuje. Są to m.in. pływacy, szermierze, lekkoatleci, modelarze i przedstawiciele sportów walki.

O przyznanie stypendium dla zawodniczek i zawodników do komisji stypendialnej powołanej przez Prezydenta wnioskują poszczególne kluby sportowe, które wskazują ilość zawodników i wielkość stypendium dla konkretnego sportowca.

W pierwszym półroczu 2021 roku największą kwotą na stypendia będzie dysponował piłkarski FKS, który co miesiąc 91 660 zł będzie dzielił na 20 zawodników.

SPR kwotę 88 250 zł co miesiąc podzieli na 16 zawodników.

SPS siatkówki kobiet otrzyma 29 250 zł miesięcznie na 11 zawodniczek,

Lekkoatletyczny LKS kwotę 14 165 zł rozdysponuje co miesiąc dla 19 zawodników i zawodniczek.

Miesięczne wsparcie stypendialne dla pozostałych klubów przedstawia się następująco: UKS Ikar (pływanie) – 2550 zł., Leonardo (modelarstwo kosmiczne) – 1900 zł., Ultrafan (biegi górskie) – 2000 zł., Gryf  (szermierka) – 1100 zł., MSML (modelarstwo lotnicze) – 350 zł., Iryda (boks) – 200 zł., Pro Vis (sporty walki) – 2 300 zł., KF Stal (futsal) – 3330 zł. i PTG Sokół (szermierka) – 200 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.