Reklama

Studenci chcący zostać żołnierzami mogą liczyć na stypendium

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Studenci chcący zostać żołnierzami mogą liczyć na stypendium - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojskowe Centrum Rekrutacji w Mielcu informuje o programie stypendialnym dla studentów, którzy chcą swą przyszłość związać z wojskiem. O stypendium w kwocie 2 280 złotych ubiegać mogą się studenci uczelni innych niż wojskowe.

Pilotażowy program stypendialny skierowany jest do studentów – kandydatów na żołnierzy zawodowych, którzy rozpoczną w roku akademickim 2022/2023 naukę w ramach:

  • jednolitych studiów magisterskich
  • studiów pierwszego stopnia oraz bezpośrednio po ich ukończeniu będą kontynuować kształcenie na tym kierunku w ramach studiów drugiego stopnia i po ich ukończeniu uzyskają tytuł magistra (równorzędny).
O stypendium w kwocie 2 280 złotych ubiegać mogą się studenci uczelni innych niż wojskowe. Ogólny limit stypendiów dla studentów-kandydatów na żołnierzy zawodowych określono na poziomie 50 osób.

Z programu skorzystać będą mogli studenci 16 kierunków, takich jak: elektronika, elektrotechnika, automatyka, robotyka, energetyka, lekarsko-dentystyczny, weterynaria, analityka medyczna, fizyka, optoelektronika,  teleinformatyka, cybernetyka,  cyberbezpieczeństwo, gospodarka przestrzenna, inżynieria geoprzestrzenna, matematyka.

Aby uzyskać finansowe wsparcie studenci zainteresowani powołaniem do zawodowej służby wojskowej mają czas na złożenie wniosku do 31 sierpnia. Wniosek o przyznanie stypendium składany jest do Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji za pośrednictwem dowolnie wybranego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Do wniosku o przyznanie stypendium kandydat dołącza:

  • zaświadczenie o przyjęciu kandydata na naukę (studia) w uczelni wyższej, które powinno zawierać określenie uczelni, kierunek studiów, termin (rok) rozpoczęcia i zakończenia wynikający z programu studiów, rodzaj studiów oraz tytuł uzyskiwany po ich ukończeniu.
Wraz z wnioskiem o przyznanie stypendium kandydat składa:

  • wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej;
  • wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej na czas kształcenia w ramach kursu oficerskiego;
  • wniosek o powołanie do zawodowej służby wojskowej.
 

Osoby zainteresowane przyznaniem stypendium, po złożeniu wniosków zostaną skierowane przez właściwych szefów wojskowych centrów rekrutacji na badania psychologiczne  w celu wydania kandydatowi orzeczenia psychologicznego o istnieniu lub braku przeciwskazań do pełnienia zawodowej służby wojskowej oraz do wojskowej komisji lekarskiej w celu wydania orzeczenia ustalającego kategorię zdolności do zawodowej służby wojskowej.

Kontakt z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Mielcu: ul. Legionów 25, 39-300 Mielec, tel. 261 156 555, adres e-mail: [email protected]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy