Reklama

Strona internetowa miasta Mielca. Przedsiębiorcy – zwodzi

Opublikowano: pt, 17 kwi 2020 11:53
Autor:

Strona internetowa miasta Mielca. Przedsiębiorcy – zwodzi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na stronie internetowej Urzędu Miasta Mielca nie ma żadnych informacji o pomocy samorządu dla firm dotkniętych skutkami koronawirusa – alarmują przedsiębiorcy. Zakładka pod nazwą „tarcza antykryzysowa” zwodzi. Zawiera instrukcję do sejmowej ustawy, a o działaniach miasta nie ma nic – dodają.

Rzeczywiście wchodząc na stronę Urzędu Miasta Mielca trudno znaleźć jakikolwiek odnośnik mówiący o tym w jaki sposób samorząd zamierza pomóc lokalnym firmom dotkniętym skutkami koronawirusa. Jedyny trop to widoczna po lewej stronie zakładka „Tarcza antykryzysowa”. Klikam w tę zakładkę i otwiera się dokument pod nazwą „Tarcza antykryzysowa – Instrukcja. Opracowanie dla biznesu”.

Instrukcja ta opracowana została przez Biuro Ekspertyz Kapitałowych i jak piszą jego autorzy jej celem jest pokazanie na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy w ramach ustawy z dnia 31.03.2020r. zwanej powszechnie „tarczą antykryzysową”. W poszczególnych rozdziałach instrukcja omawia formy pomocy wynikające z ustawy, odsyłając do odpowiedzialnych za ich realizacje instytucji takich jak ZUS, wojewódzkie i powiatowe urzędu pracy. Na temat pomocy miasta Mielca dla przedsiębiorców nie ma nic.

O wyjaśnienie tej sprawy poprosiliśmy Mariettę Mateja-Nowak z Biura Promocji i Sportu Urzędu Miasta Mielca. – Informacje o pomocy miasta dla przedsiębiorców ukazują się na bieżąco na naszej stronie internetowej w zakładce aktualności. Ponadto do tego celu wykorzystujemy media społecznościowe i regionalne – stwierdziła Mariettę Mateja-Nowak.

- Trudno oczekiwać od przedsiębiorcy, który wchodzi na stronę internetową miasta, żeby przeglądał historię aktualności i wyszukiwał pojedynczych informacji dotyczących go. Taka informacja powinna być zbiorcza, czytelna i umieszczona w jednym miejscu – nie daję za wygraną.

- Nasza strona internetowa jest jaka jest, choć nikt do tej pory nie zgłaszał nam problemów – usłyszałem. – Dziennie do różnych naszych komórek dzwoni około 60 przedsiębiorców i nikt nie narzeka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.