Reklama

Strażacy z OSP dostali promesy na nowe samochody

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek (20 maja) w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Promesy otrzymało 19 jednostek OSP z terenu województwa podkarpackiego w tym jedna jednostka z powiatu mieleckiego.

Łączna kwota dofinansowania zakupu 1 ciężkiego i 18 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych to prawie 16 mln złotych.

Montaż finansowy inwestycji złożony jest ze środków finansowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a także dotacji Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorządów terytorialnych oraz środków przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń.

W swoim przemówieniu podkarpacki komendant wojewódzki PSP podkreślił ogromne znaczenie współpracy ze strażakami ochotnikami. Podziękował także za codzienną gotowość niesienia pomocy.

- Za społeczną i ofiarną służbę, za niesioną pomoc każdemu, kto jest w potrzebie, dziś Wam tu obecnym i za Waszym pośrednictwem pozostałym Druhom serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich strażaków Państwowej Straży Pożarnej województwa podkarpackiego. Dziękuję Wam za efektywną pracę, za poświęcenie i trud ponoszony w ciągłej walce o ochronę zdrowia, życia i mienia otaczającego nas społeczeństwa oraz godne pełnienie służby - powiedział nadbryg. Andrzej Babiec.

 

W uroczystości uczestniczyli: poseł na Sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków RP Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec wraz z zastępcami st. bryg. Andrzejem Marczenią i st. bryg. Danielem Dryniakiem, zastępca prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Bogusław Kida oraz przedstawiciele lokalnych samorządów.

 

Promesy otrzymały:

 

 OSP Olszanica - powiat leski

 OSP Sufczyna - powiat przemyski

 OSP Rogi - powiat krośnieński

 OSP Tarnowiec - powiat jasielski

 OSP Horyniec-Zdrój - powiat lubaczowski

 OSP Węglówka - powiat krośnieński

 OSP Zarszyn - powiat sanocki

 OSP Żeglce - powiat krośnieński

 OSP Blizne - powiat brzozowski

 OSP Baligród - powiat leski

 OSP Siedliska Bogusz - powiat dębicki

 OSP Handzlówka - powiat łańcucki

 OSP Chorzelów - powiat mielecki

 OSP Zabratówka - powiat rzeszowski

 OSP Studzieniec - powiat stalowowolski

 OSP Gogołów - powiat strzyżowski

 OSP Rzeszów – Dębina - powiat rzeszowski

 OSP Jarocin - powiat niżański

 OSP Łąka - powiat rzeszowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy