Reklama

Straż miejska zyskała nowe uprawnienia. Posypią się mandaty

Opublikowano:
Autor:

 Straż miejska zyskała nowe uprawnienia. Posypią się mandaty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dziś (4 września) straż miejska zyskała dodatkowe uprawnienia w walce z osobami, które nie segregują śmieci, albo podają nieprawdziwe informacje w składanych deklaracjach śmieciowych Będą to mandaty karne. Dotyczy to również Mielca i działającej tu straży miejskiej.

Zgodnie z  obowiązującymi od początku tego roku uregulowaniami prawnymi każdy ma  obowiązek segregować śmieci. Jak pokazywała praktyka różnie z tym  jednak bywało, szczególnie jeśli chodzi o zabudowę wielorodzinną.

Teraz na opornych  będzie bat w postaci straży miejskiej.  Znowelizowane rozporządzenie w sprawie wykroczeń daje strażnikom miejskim czy gminnym uprawnienie do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. Jego wysokość to  500 zł na osobę.

 Jak wyliczają dokładnie nowe przepisy taki 500 zł mandat można  otrzymać za niesegregowanie  śmieci, ale również za nie złożenie deklaracji śmieciowej (na jej podstawie ustala się wysokość opłaty za wywóz śmieci), albo podanie nieprawdziwych informacji w deklaracji celem obniżenia należnych opłat.  Na przykład    zaniżenie liczby osób, które mieszkają pod danym adresem, albo podanie, że posiada się kompostownik, a w praktyce albo się go nie założyło, albo z niego nie korzysta.  

500 zł mandat może też otrzymać osoba, która nie płaci za śmieci.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE