Reklama

Straż miejska pomaga w dotarciu na szczepienie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. UM

Straż miejska pomaga w dotarciu na szczepienie - Zdjęcie główne

foto Fot. UM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku tygodni działa Narodowy Program Szczepień Ochronnych przeciwko Covid-19. Osoby mające trudności w samodzielnym poruszaniu się mogą liczyć na pomoc samorządów w dotarciu do punktów szczepień.

Koordynacją pomocy dla seniorów na terenie miasta Mielca zajmuje się Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Mielcu. Na podstawie zgłoszeń telefonicznych i w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizowane jest dowożenie seniorów do punktów szczepień realizowane m.in. przez strażników Straży Miejskiej w Mielcu.

W środę 10 lutego z takiej możliwości skorzystali pierwsi mieszkańcy naszego miasta, którzy zostali dowiezieni do jednego z punktów szczepień mieszczącego się w przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Przypominamy, że Urząd Miejski w Mielcu uruchomił telefon kontaktowy – 17 787 42 41 (dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.) pod którym można zgłosić chęć skorzystania z transportu do punktu szczepień. Transport taki w pierwszej kolejności powinny zapewniać przychodnie, które zgłosiły swój udział w Narodowym Programie Szczepień.

Dowozy dla seniorów realizowane przez Straż Miejską obejmują osoby, które znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji losowej i nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy