Reklama

Straż miejska chce walczyć z osobami, które nie sprzątają po swoim czworonogu! Będą mandaty!

Opublikowano:
Autor:

Straż miejska chce walczyć z osobami, które nie sprzątają po swoim czworonogu! Będą mandaty!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co roku pierwsze tygodnie wiosennej odwilży pokazują jak wielkim problemem jest w Mielcu, tak jak i w wielu innych miastach, niewywiązywanie się właścicieli psów z obowiązku sprzątania odchodów pozostawianych przez ich pupila, załatwiającego swoje potrzeby fizjologiczne na trawnikach i chodnikach. Straż miejska kontroluje osoby, które wyprowadzają swoje zwierzęta. Właściciele, którzy nie będą sprzątać po swoich zwierzętach mogą otrzymać mandaty.

Dla ułatwienia sprzątania po psie na terenie miasta ustawiono także pojemniki, gdzie można zaopatrzyć się w tzw. psi pakiet służący do sprzątnięcia odchodów. W takie pakiety można zaopatrzyć się w każdym sklepie zoologicznym. Można także wykorzystać zwykły foliowy woreczek, potrzeba tylko trochę chęci. Niestety, nie wszystkim właścicielom psów tych chęci wystarcza.

Przed kilkoma dniami na terenie osiedla Smoczka mielecka Straż Miejska rozpoczęła  prowadzenie kontroli, których celem jest zwrócenie posiadaczom psów uwagi na uciążliwości jakie dla wszystkich mieszkańców powoduje ich nieodpowiedzialne lekceważenie obowiązku sprzątania odchodów pozostawionych przez ich czworonoga. Takie lekceważenie może zakończyć się ukaraniem mandatem w wysokości do 500 zł. Podobne kontrole w ciągu najbliższych kilku tygodni będą prowadzone także na innych mieleckich osiedlach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE