Reklama

Starosta na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju

Opublikowano: pt, 16 wrz 2016 14:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Krynicy-Zdroju trwa XXVI Forum Ekonomiczne. W spotkaniu, które zaplanowane zostało na trzy dni bierze udział prawie 3 tysiące gości z ponad 50 krajów. Wśród nich politycy, eksperci, szefowie największych spółek skarbu państwa oraz ekonomiści i dziennikarze.

W Forum Ekonomicznym uczestniczy także starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła oraz skarbnik Powiatu Irena Turek.  Spotkanie jest szansą do wymiany poglądów dotyczących oceny aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie. 

W  kilkunastu ścieżkach programowych zaplanowanych jest 6 sesji plenarnych oraz ponad 150 paneli dyskusyjnych, wykładów i debat.

Wśród gości XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy są m.in. Komisarz UE ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Vytenis Andriukaitis, Komisarz UE ds. Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu Tibor Navracsics oraz Specjalny Pełnomocnik ds. Wspierania Wolności Wyznaniowej i Światopoglądowej poza UE Ján Figeľ. Swój udział w tegorocznym spotkaniu potwierdzili m.in. Marszałkowie Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej – Marek Kuchciński oraz Stanisław Karczewski, a także członkowie Rady Ministrów – Wicepremier, Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki, Minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz, Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, oraz Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Ponadto w debacie „Polityka prorodzinna – nowe wyzwania w obliczu niżu demograficznego w Europie” wezmą udział ministrowie odpowiedzialni za politykę prorodzinną krajów Europy Środkowej – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Polski Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Ochrony Społecznej Rumunii Dragoş Pîslaru oraz Minister Rodziny i Spraw Młodzieży Węgier Katalin Novák.

Spotkania i dyskusje przedstawicieli Powiatu Mieleckiego z tak wysokiej rangi osobistościami z pewnością przełożą się na wsparcie działań inwestycyjnych w naszym regionie. 

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, zaś obrady są przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy swoich branż. Głównym partnerem Forum Ekonomicznego tradycyjnie jest Województwo Małopolskie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.