Reklama

Starosta mielecki apeluje o ostrożność! W powiecie mieleckim nadal dużo zakażeń [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Starosta mielecki apeluje o ostrożność! W powiecie mieleckim nadal dużo zakażeń [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W powiecie mieleckim, od początku epidemii aż do dziś, odnotowano łącznie 2601 zakażeń. Ich liczba gwałtownie rosnąć zaczęła końcem października. Niestety, wraz ze wzrostem stwierdzonych przypadków, nastąpił znaczny przyrost spowodowanych koronawirusem zgonów. – Na dzień 1 listopada w powiecie, z powodu COVID-19, zmarło 19 mieszkańców; stan zgonów na dzień 18 listopada liczył już z kolei 57 osób. Ten znaczny, trzykrotny wzrost nastąpił w ciągu zaledwie trzech tygodni. Powiat mielecki, niestety, był przez ten czas jednym z liderów w statystykach z Podkarpacia.

Gwałtowny przyrost liczby zakażonych i co za tym idzie – liczby osób wymagających hospitalizacji, doprowadził do licznych utrudnień w funkcjonowaniu lokalnej służby zdrowia. Jak wyliczył starosta mielecki na przestrzeni tych tygodni powiatowy szpital borykał się m.in. z brakiem osocza ozdrowieńców czy leków hamujących rozwój wirusa; sprawnemu niesieniu pomocy potrzebującym na przeszkodzie stały także braki kadrowe. W ostatnich dniach liczba zakażeń wśród personelu medycznego waha się w okolicach 100 osób.

W przypadku podejrzenia zakażeń wśród pracowników doskonale zdaje jednak egzamin zakupiona w ostatnim czasie platforma molekularna, która pozwala na uzyskanie wyniku testu na obecność koronawirusa już w ciągu około czterech godzin. Podczas gdy w innych placówkach personel przebywa w długotrwałych izolacjach, w mieleckim szpitalu jesteśmy w stanie szybko określić, jaki jest stan zdrowia pracowników szpitala – dodał starosta.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE