Reklama

Starosta: Dotrzymam słowa danego mieszkańcom

Opublikowano:
Autor:

Starosta: Dotrzymam słowa danego mieszkańcom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Starosta Zbigniew Tymuła negocjuje z Arrivą, by ta powróciła do Podola. Mieszkańcom wsi zależy na rychłym wyjaśnieniu sprawy. Od dwóch miesięcy pozostają odcięci od świata.

Koszmar mieszkańców Podola, którzy pozbawieni zostali połączeń autobusowych z Mielcem, wciąż trwa. Starosta podtrzymuje jednak obietnicę, jaką złożył podczas sesji rady powiatu 16 lipca. Zgodnie z nią transport publiczny wrócić ma na wieś początkiem września.

O trudnej sytuacji komunikacyjnej w jednej z największych miejscowości gminy Przecław pisaliśmy już tydzień temu. Jak relacjonował wówczas Andrzej Pietrzycki, sołtys Podola, ostatni autobus przejechał przez wieś 24 czerwca. Nagłe ucięcie połączeń zaskoczyło i zdenerwowało mieszkańców. Zwłaszcza że wcześniej liczyć mogli oni na tzw. kursy szkolne i pracownicze, zapewniające im możliwość dotarcia do Mielca na godziny 6, 7 i 8 rano, a także powrotu z miasta po południu. - Korzystałem z tych kursów   wiem, że jeździło nimi mnóstwo osób. Dlaczego więc zostały zlikwidowane? - pytał na naszych łamach sołtys.

Arriva tłumaczy decyzje o likwidacji
Odpowiedzi na to pytanie nie uzyskaliśmy przed wydaniem poprzedniego numeru. Arriva ustosunkowała się do niej jednak w zeszłym tygodniu. - Decyzja o likwidacji dotychczasowych kursów przez Podole poprzedzona była szczegółową analizą rentowności przewozów wykonywanych na tej linii. Niestety, wyniki pokazywały jednoznacznie, że kursy te realizowane były ze stratą i ulegały pogorszeniu w kolejnych miesiącach – poinformowała nas przedstawicielka fi rmy, Barbara Grębosz. Jak dodała, kursy  rzez wieś realizowane były bez dofinansowania ze strony organizatora przewozów, czyli lokalnego samorządu. - Całkowite ryzyko ekonomiczne ich realizacji ponosił więc przewoźnik – wytłumaczyła.

Więcej w 35 numerze Korso

 

Aktualizacja

W poniedziałek, 29 sierpnia, w momencie wysyłki gazety do druku otrzymaliśmy wiadomość od Joanny Parzniewskiej, rzeczniczki prasowej Arrivy. Wynika z niej, że połączenia między Podolem a Mielcem wrócą:

„Chciałabym poinformować, iż po rozmowach ze Starostą Mieleckim Zbigniewem Tymułą, podjęliśmy decyzję o przywróceniu kursów autobusowych od 1 września br. W celu wypracowania rozstrzygającego rozwiązania, uwzględniającego zarówno potrzeby mieszkańców, jak i możliwości finansowe przewoźnika, wskaźniki frekwencji tych połączeń będą monitorowane. Poziom zainteresowania pasażerów będzie czynnikiem decydującym o przyszłym kształcie oferty przewozowej realizowanej na tej linii przez Arriva. Mamy nadzieję, że kursy będą cieszyły się takim zainteresowaniem pasażerów, które pozwoli na ich utrzymanie w dłuższym okresie czasu. Rozkład jazdy autobusu w tej relacji zostanie udostępniony w najbliższych dniach w kanałach informacyjnych Arriva.”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE