Reklama

Sprawniejsze podróżowanie koleją na Podkarpaciu. Jednotorowa trasa o długości 67 km, biegnąca przez Kolbuszową umożliwi kursowanie elektrycznych składów

Opublikowano:
Autor:

Sprawniejsze podróżowanie koleją na Podkarpaciu. Jednotorowa trasa o długości 67 km, biegnąca przez Kolbuszową umożliwi kursowanie elektrycznych składów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowoczesny tabor zapewni cichsze przejazdy oraz ograniczy emisję spalin. Już trwa przygotowanie do inwestycji, która będzie realizowana w latach 2019 - 2021.

 - Roboty budowlane dotyczące budowy sieci elektrycznej rozpoczną się w drugiej połowie bieżącego roku - informuje Dorota Szalacha, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Po ich wykonaniu zwiększy się przepustowość trasy kolejowej. Dzięki temu przedsięwzięciu pojawi się możliwość uruchomienia dogodniejszych połączeń między Rzeszowem a Warszawą przez Sandomierz – Skarżysko-Kamienną i Radom oraz przez Tarnobrzeg – Stalową Wolę i Lublin - wylicza nasza rozmówczyni.

Sprawniej pojadą składy dalekobieżne, gdyż wyeliminowana zostanie konieczność zmiany lokomotyw elektrycznych na spalinowe.

Inwestycja w Majdanie 

Zwiększenie przepustowości i sprawniejsze podróże na Podkarpaciu oraz z Rzeszowa do Warszawy i Lublina zapewni także budowa mijanki w Majdanie Królewskim. Ma ona się znajdować w miejscu istniejącego przystanku osobowego. 

- PLK zrealizują to zadanie w połowie 2019 r., w ramach podpisanej już we wrześniu 2018 r. umowy - mówi rzeczniczka. - Wybudowany zostanie kilometr toru i zamontowane cztery rozjazdy. Powstanie nowy peron wyspowy, który zapewni sprawniejszą obsługę pociągów na dwóch torach - wyjaśnia Dorota Szalacha i  dodaje, że zwiększenie przepustowości podkarpackiej linii wpłynie również pozytywnie na przewozy towarów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE