Reklama

Spotkanie z seniorami w SCK

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie z seniorami w SCK - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Starostwo Powiatowe w Mielcu zapraszają seniorów na spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odbędzie się ono 9 lipca w godz. 15:00-17:00 w SCK w Mielcu.

„Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”  to akcja, która odbędzie się w 94 powiatach na terenie całej Polski w każdym z 16 województw. Jej organizatorem jest Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (międzyresortowy organ pomocniczy Rady Ministrów w sprawach bezpieczeństwa ruchu drogowego), działająca w strukturze organizacyjnej Ministerstwa Infrastruktury.
- Wybór miejsc, w których będzie prowadzona akcja, został poprzedzony analizą wstępnych statystyk policyjnych za 2018 rok (stan na 8.01.2019r.) dotyczących osób powyżej 60 roku życia (rowerzystów, kierowców i pieszych). Matrycą porównawczą do statystyk policyjnych za 2018 r. było opracowanie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dotyczące klasyfikacji ryzyka zagrożeń wypadkami drogowymi na obszarach województw i powiatów. Dokument ten pozwala na pełną charakterystykę obszarów powiatów pod kątem wypadkowości na tych drogach. Akcja, jak co roku realizowana jest przy udziale Policji jako Partnera – informuje w piśmie skierowanym do starostw Rafał Weber, Sekretarz Stanu Ministerstwa Infrastruktury.

Akcja „„Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”  ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań, w szczególności wśród kierowców, rowerzystów i pieszych po 60 roku życia jako uczestników ruchu drogowego. Planowane działania obejmują przeprowadzenie warsztatów oraz zapewnienie uczestnikom akcji bezpłatnego serwisu rowerowego. Podczas zaplanowanych Warsztatów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego będą poruszane m.in. takie tematy jak zgodnie z obowiązującymi  przepisami prawa prawidłowo poruszać się po drodze; jak i kiedy stosować elementy odblaskowe po zmroku; jak sprawność psychofizyczna, która z wiekiem jest coraz słabsza ma wpływ na percepcję i możliwość kierowania pojazdem, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako kierowca – senior, rowerzysta – senior, pieszy – senior uwzględniając zmiany biologiczne i mentalne postępujące wraz z wiekiem, mające znaczący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Przeprowadzenie akcji ma również na celu zbudowanie wśród seniorów poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych na drodze, w wymiarze lokalnym i ogólnospołecznym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE