Reklama

Reklama

Spotkanie po zamieszkach. Prezydent w Miasteczku Młodego Robotnika

Opublikowano: czw, 22 lip 2021 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski spotkał się pod koniec ubiegłego tygodnia z mieszkańcami ul. Miasteczko Młodego Robotnika i ul. Inwestorów. Spotkanie było podsumowaniem przeprowadzonych przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu ankiet skierowanych do mieszkańców obu ulic.

Reklama

W spotkaniu z mieszkańcami udział wzięli także m.in. zastępca prezydenta Mielca Adriana Miłoś, prezes MZBM Krzysztof Kosiba, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Mielcu, Policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także rad osiedli Wojsław i Żeromskiego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dramat w Radomyślu. Policja odnalazła zwłoki

Ankieta przeprowadzana była między 9 a 12 lipca tego roku. Do mieleckiego magistratu trafiło ponad 120 uzupełnionych ankiet od mieszkańców ul. MMR oraz ponad 40 z ul. Inwestorów. Mieszkańcy dwóch ulic odpowiadali na 4 następujące pytania dotyczące bezpieczeństwa i największych problemów w ich otoczeniu. Po przeanalizowaniu ankiet większość respondentów stwierdziła, że odmienna kultura nie musi być przeszkodą w porozumieniu się i budowaniu bezpiecznego osiedla.

Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, zgodnie ze zgłoszonymi prośbami mieszkańców, podjął decyzję o zwiększeniu liczby kamer, które przez całą dobę będą monitorowały obie ulice. Zapewnił także, że zwiększy się częstotliwość patroli straży miejskiej, wystosowany zostanie także wniosek do komendanta policji o możliwość uruchomienia stałego punktu przyjęć funkcjonariusza.

 

fot.UM Mielec

 

Prezydent Mielca zaapelował także o dialog, który jest kluczem do rozwiązywania sporów, wyraził także nadzieję, że napięta sytuacja między społecznością romską a polską ulegnie poprawie, a tego typu wspólne spotkania i możliwość omówienia bieżących problemów stanowią pierwszy krok w tym kierunku.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dramat w Radomyślu. Policja odnalazła zwłoki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.