Reklama

Spotkanie po latach, czyli spektakl w Dulczy Wielkiej

Opublikowano: sob, 27 lis 2021 11:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Grupa przyjaciółek ze szkoły spotyka się znów po czterdziestu latach. Wspominają, narzekają, opowiadają o tym, co się nimi działo... Tak w skrócie można opisać to, co działo się Dulczy Wielkiej w piątkowy wieczór. Spektakl grupy "Drugie podejście", przygotowany w zaledwie 3 tygodnie zachwycił publiczność. Ciągłe wybuchy śmiechu, gromkie brawa i owacja na stojąco - trudno o większy komplement dla aktorek.

Grupa teatralna ,,Drugie podejście” przy ZSP w Dulczy Wielkiej istnieje i prężnie działa od 3 lat, kiedy to z inicjatywy nauczycielek przedszkola - Bernadety Niemczura i Agnieszki Sabaj wystawiono spektakl teatralny ,, Kopciuszek”. Z założenia miał to być jednorazowy występ z udziałem nauczycieli i rodziców przedszkolaków, przygotowany jako niespodzianka dla dzieci z okazji ich święta. Jak się jednak okazało sala gimnastyczna w dniu premiery pękała w szwach.

Bajka wystawiana była kilka razy przy coraz większej publiczności. Właśnie wtedy zrodził się pomysł, by przygotować kolejne przedstawienia. Kilkakrotnie wystawiono spektakl ,, Księżniczka na ziarnku grochu”, w przygotowaniu jest wielkanocna ,, Pasja”, którą wystawienie przerwała pandemia COVID-19 w 2019r.

Kolejnym spektaklem, który premierę miał 26 listopada, jest przedstawienie pt. ,, Kobiece…zmiany klimatu na pół etatu”. Sztuka opowiada o współczesnych problemach kobiet po 60-tce.

- Naszym zamierzeniem było wystawienie komedii w przeddzień andrzejkowego wieczoru jako alternatywy wspólnego spędzenia czasu z dużą dawką humoru - mówią organizatorzy.

Na scenie w tym spektaklu możemy zobaczyć panie: Joannę Wolak, Dianę Dudek, Agatę Kokoszka, Bernadetę Niemczura, Agnieszkę Sabaj, Agatę Barłóg, Agnieszkę Galary, Annę, Mieszkalską, Agnieszkę Skrzyniarz.

Nad całością czuwa dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej, Agnieszka Snuzik, która dzielnie walczy o fundusze na scenografie, stroje i sprzęt do oprawy muzycznej.

Obecnie grupa ,, Drugie podejście” liczy około 30 osób, w przedsięwzięcie są zaangażowane nie tylko nauczycielki, dyrektor ale często również ich małżonkowie, rodzice naszych uczniów i osoby niezwiązane ze szkołą, które dobrze czują się na deskach szkolnego teatru.

 Wszystkie wystawiane dotychczas spektakle można obejrzeć na You Tube. TUTAJ - Kopciuszek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.