Reklama

Spotkania w sprawie paneli słonecznych? To nie gminy je organizują!

Opublikowano: 28 stycznia 2021 08:44
Autor: MW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Z instalacji fotowoltaicznych coraz częściej zaczynają korzystają, oprócz firm czy instytucji, także indywidualne gospodarstwa. Panele słoneczne można dziś bez problemu spotkać na prywatnych posesjach. Coraz więcej osób jest zainteresowanych tego typu odnawialną energią. Trzeba jednak zachować ostrożność. Już trzy gminy w naszym powiecie poinformowały o spotkaniach, które organizowane są przez komercyjne firmy, powołujące się na samorządy.

O podobnych praktykach w gminie Przecław pisaliśmy już TUTAJ

Kilka dni temy gmina Wadowice Górne wydała oświadczenie, w którym podkreśla, żespotkania dotyczące fotowoltaiki nie są współorganizowane przez gminę.
 
- Otrzymaliśmy informację, że do Państwa domów przychodzą przedstawiciele firm, które chcą pośredniczyć w budowie instalacji fotowoltaicznych. Zapraszając na spotkania i oferując swoje usługi powołują się na Urząd Gminy Wadowice Górne, jako patrona tych przedsięwzięć - podała gmina. - Informujemy, że obecnie Gmina Wadowice Górne nie prowadzi działań związanych z odnawialnymi źródłami energii (OZE), a tym bardziej nie współdziała z podmiotami prywatnymi w zakresie organizacji spotkań czy też budowy instalacji.
 
Wczoraj podobne oświadczenie wydała gmina wiejska Mielec.
 
- W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi organizowanych na terenie Gminy Mielec spotkań w sprawie dofinansowania budowy instalacji fotowoltaicznych wyjaśniamy, że Gmina Mielec nie jest organizatorem tych spotkań. Spotkania są organizowane przez firmy komercyjne zajmujące się montażem instalacji fotowoltaicznych. Firmy te roznoszą po gospodarstwach ulotki informacyjne, promujące swoje produkty. Z informacji mieszkańców wynika, że często przedstawiają się jako „urzędnicy reprezentujący gminę". W związku z powyższym informujemy, że Gmina Mielec nie prowadzi żadnych działań i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za informacje i działania będące następstwem mających się odbyć spotkań z mieszkańcami.
 
Bądźmy ostrożni!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.