Reklama

Spór radnego ze starostą o planowanie inwestycji w powiecie mieleckim

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KORSO

Spór radnego ze starostą o planowanie inwestycji w powiecie mieleckim - Zdjęcie główne

Spór radnego ze starostą. Gmina Radomyśl faworyzowana? | foto archiwum KORSO

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na sesji Rady Powiatu Mieleckiego, 29 listopada radny Kacper Głaz w mocnych słowach zarzucił staroście powiatu mieleckiego Stanisławowi Lonczakowi faworyzowanie rodzimej gminy Radomyśl Wielki przy uwzględnianiu inwestycji chodnikowych.

W swoim wystąpieniu radny Głaz podkreślał zadania, które jego zdaniem pomimo wielokrotnych wniosków od kilku lat są notorycznie pomijane przez Zarząd Powiatu takie jak chodniki w miejscowości Grochowe I i II, Tuszów Narodowy, Babicha, Ławnica, Dębiaki, Borki Nizińskie, czy chodnik w Maliniu. Radny z gm. Tuszów w nieco ironiczny sposób wspomniał również o inwestycji chodnikowej w gm. Czermin o długości 35m. 

Radny Głaz zaznaczał, że gminy Borowa, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Czermin i Tuszów są nierówno traktowane w porównaniu do inwestycji realizowanych w ostatnim czasie w gm. Radomyśl Wielki. Ponad 6mln zł w ostatnich kilku miesiącach oraz planowane na przyszły rok niemal 14mln zł.

Kacper Głaz wyliczył, że - Gmina dokładając 1,75mln zł do tych dwudziestomilionowych inwestycji dofinansowuje zadania powiatowe jedynie w ok. 8%, czego każda z wyżej wymienionych gmin by sobie życzyła.

Starosta Stanisław Lonczak odpierając zarzuty tłumaczył, że droga powiatowa relacji Dulcza Wielka – Żarówka – Stara Jastrząbka, która to inwestycja otrzymała dofinansowanie z programu „Polski Ład” w kwocie ponad 13 mln zł jest drogą o bardzo dużym natężeniu ruchu pojazdów oraz została totalnie zniszczona przez ciężkie samochody dowożące materiały do budowy autostrady Tarnów – Dębica. Ponadto starosta podkreślał, że Gmina Radomyśl Wielki dokłada do zadań powiatowych najwięcej ze wszystkich gmin. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy