Reklama

Reklama

Specjalny zbiornik na wodę. Inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców

Opublikowano: 7 grudnia 2020 12:18
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Specjalny  zbiornik na wodę. Inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców  - Zdjęcie główne

Na terenie Wadowic Górnych ma stanąć zbiornik na wodę czystą, który ma ją gromadzić na wypadek większego zużycia i być gwarancją ciągłości dostaw. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Wadowice Górne jest w 100 procentach zwodociągowana i korzysta z dwóch głębinowych ujęć wody – w Wampirzowie i Woli Wadowskie. Dla poprawy bezpieczeństwa dostaw wody dla mieszkańców planuje zrealizować dwie inwestycje – wybudować dodatkową nitkę sieci przy ujęciu w Wampirzowie oraz zbiornik uśredniający na wodę czystą w Wadowicach Górnych.

Dokumentacja na budowę dodatkowej nitki sieci jest już gotowa i wkrótce odpowiedni wniosek o dofinansowanie zostanie złożony do rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych.  

Wartość tego zadania  to 500 tysięcy złotych. Ta dodatkowa nitka sieci wodociągowej o długości 780 metrów będzie swoistym zabezpieczeniem na wypadek awarii dotychczasowej sieci. Oczywiści na co dzień będzie nią płynąć woda, co przyczyni się do wyrównania ciśnienia w sieci, a co za tym idzie płynnego przesyłu wody   do jej odbiorców – powiedział Michał Deptuła, wójt Wadowic Górnych.

Poza tym gmina planuje wybudować  zbiornik uśredniający na wodę czystą o pojemności 500 metrów sześciennych, zlokalizowany w Wadowicach Górnych. Środki na przygotowanie odpowiedniej  dokumentacji projektowej  tego zadania  są już zabezpieczone w budżecie gminy na 2021 rok.

 – Zbiornik uśredniający wody czystej ma gromadzić wodę na wypadek większego jej zużycia przez mieszkańców bądź największy zakład w gminie, który zużywa bardzo duże ilości wody jakimi są  Zakłady Mięsne Dobrowolscy i być gwarancja ciągłości jej dostaw – zaznaczył wójt Deptuła. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 8 miesięcy temu | ocena +4 / -0

    Autochton

    Do redaktora.Miejscowość o której mowa to Wampierzów a nie Wampirzów . Byłoby dobrze sprawdzić o czym się pisze.