Reklama

Sokół złoty i srebrny w rękach zasłużonych. Spotkanie opłatkowe Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Mielcu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Styczniowe spotkania to nadal tradycyjne opłatkowe uroczystości, połamanie się opłatkiem, zaśpiewanie wspólnie kolęd i przesłane ciepłe życzenia spotkania tu i w takim gronie za rok. Tak również było na uroczystości opłatkowej Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Mielcu 27 stycznia 2023 r. w piątkowy wieczór

 Dnia 27 stycznia 2023 r. o godz. 18:00 w budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych odbyło się spotkanie opłatkowe Zarządu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Mielcu.

W uroczystości uczestniczył Prezes Zarządu Józef Zaskalski, który rozpoczął spotkanie witając wszystkich przybyłych. Obecny również Wiceprezes Zbigniew Magda i członkowie Towarzystwa czuwali nad organizacją całego wydarzenia.  Tak ważna uroczystość nie mogła się odbyć bez udziału ks. prałata Stanisława Jurka i ks. Waldemara Cioska.

W spotkaniu opłatkowym udział wziął również Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos i Maria Napieracz  Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, która odczytała życzenia dla uczestników spotkania na rok 2023 od Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, ponieważ nie mógł być obecny osobiście.

Po wstępnych modlitwach odśpiewaniu kolęd, do których zagrali wspaniali muzycy nastąpiło dzielenie się opłatkiem i przekazania ciepłych radosnych słów radości i szczęścia w 2023 roku.  Podczas spotkania zostały wręczone wyróżnienia: Małgorzata Kamuda, Józef Witek i Adam Trzpis otrzymali złotą odznakę Mieleckiego Sokoła,  Maria Skoczylas i Wiesław Skóra Srebrną Odznakę Mieleckiego Sokoła.

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Mielcu zajęło II miejsce w konkursie jako organizacja działająca charytatywnie na różnych szczeblach.

Celem Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Mielcu jest: kształtowanie sprawności fizycznej społeczeństwa, wyrobienia dyscypliny, spójni i ofiarności, odpowiedzialności, patriotyzmu oraz postaw obywatelskich i upowszechnienia kultury fizycznej i sportu, zwłaszcza dzieci i młodzieży, współpraca z innymi organizacjami sportowymi w kraju i za granicą.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy