Reklama

Śluby i rozwody w powiecie mieleckim w 2022 roku. Gdzie najczęściej zapada decyzja o rozwodzie? [DANE Z USC]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Śluby i rozwody w powiecie mieleckim w 2022 roku. Gdzie najczęściej zapada decyzja o rozwodzie? [DANE Z USC] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
9
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Podkarpacie uchodzi w Polsce za jeden z najbardziej konserwatywnych regionów. Ubiegły rok pokazał, że mieszkańcy naszego powiatu starają się dogadywać w małżeństwach i rozwodów jest mniej niż w ubiegłych latach. W której gminie najczęściej padało sakramentalne tak? A dla ilu par wspólne drogi się rozeszły? Sprawdzamy i porównujemy z ubiegłym rokiem liczbę ślubów i rozwodów w poszczególnych gminach.

Kiedyś było to nie do pomyślenia, żeby wziąć rozwód. Jak mąż to jeden i do końca życia. Czasy się zmieniają, ludzie też i rozwody są już na porządku dziennym. Co najczęściej staje się przyczyną rozwodów? Według Głównego Urzędu Statystycznego jest to niezgodność charakterów. Na dalszych miejscach są zdrady, alkohol oraz dłuższa nieobecność.

W powiecie mieleckim można zauważyć, że w roku 2021 rozwodów było o wiele więcej niż w innych latach. Warto jednak podkreślić, że od trzech lat liczba małżeństw utrzymuje się na tym samym poziomie, a w niektórych gminach nawet jest ich znaczna większość. 

Znak czasu

Są przypadki, że rozwód pozostaje dla kogoś jedynym rozwiązaniem. Ale rozwód wydaje się po trochu "znakiem czasów". Teraz wszystko w związkach przychodzi łatwo. Jeśli nadejdą pierwsze trudności, to można  wziąć rozwód i bez problemu szukać czegoś nowego w życiu. Wystarczy  spróbować pierwszej lepszej aplikacji randkowej - w zasięgu ręki ma się setki potencjalnych, lepszych partnerów. Nic więc dziwnego, że łatwo się porzuca, odchodzi, zamiast rozwiązywać problemy.

Koszt rozwodu

Rozwiązanie małżeństwa wiąże się oczywiście z kosztami.

Wniesienie pozwu o rozwód do sądu związane jest z obowiązkiem wniesienia stałej opłaty sądowej w kwocie 600,00 zł — koszt ten jest niezmienny od wielu lat. Nie jest to jednak jedyny koszt związany z postępowaniem rozwodowym. W toku sprawy mogą pojawić się również dodatkowe koszty związane z koniecznością przeprowadzenia wywiadu środowiskowego przez kuratora czy sporządzenia opinii przez biegłych sądowych. Oczywiście w przypadku skorzystania z pomocy profesjonalnego pełnomocnika należy liczyć się z koniecznością poniesienia kosztu takich usług — jest on uzależniony od stopnia skomplikowania danej sprawy.

Prosta sprawa?

Dawniej się naprawiało rzeczy, a nie wyrzucało na śmietnik. A teraz? Po okresie gwarancji najczęściej nie ma czego już naprawiać. To samo niekiedy zaczyna dotyczyć także małżeństw.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy