Reklama

Ślubowanie klasy mundurowej w „elektryku”

Opublikowano:
Autor:

Ślubowanie klasy mundurowej w „elektryku” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz ósmy w historii Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu odbyło się ślubowanie uczniów klasy mundurowej. To wydarzenie jest dużą uroczystością w szkole.

Na sali gimnastycznej zasiedli zaproszeni goście i rodziny uczniów klas mundurowych oraz społeczność szkolna wraz z nauczycielami i wychowawcami.
Po oficjalnych wystąpieniach dyrekcji elektryka oraz przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i pracowników służb mundurowych rozpoczęło się składanie przysięgi uczniów pierwszej klasy technikum elektronicznego o profilu wojskowym na sztandar szkoły.

Podczas ceremonii przyznano również nominacje na wyższe stopnie dla najlepszych kadetów z klas II-IV.
Następnie publiczność wysłuchała programu artystycznego przygotowanego przez młodzież elektryka.

Dodatkowo, niektórzy z recytatorów wystąpili w oryginalnych mundurach 1. Dywizji Pancernej generała Maczka, które zostały użyczone przez Adama Gryczmana.

Nowym elementem uroczystości wprowadzonym przez dyrekcję ZS było złożenie aktu przyrzeczenia przez wszystkich uczniów klas pierwszych. W ten sposób młodzież dwunastu oddziałów została oficjalnie przyjęta w poczet społeczności szkolnej.

Imprezę zakończył niezwykle widowiskowy układ choreograficzny: Księstwo Warszawskie w wykonaniu zespołu tanecznego reprezentującego Szkołę Podstawową nr 1 i SCK.
W przygotowanie uroczystości zaangażowało się wielu uczniów, wychowawców i nauczycieli.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE