Reklama

Mieszkańcy powiatu mieleckiego pobrali się na pielgrzymce [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dzisiejszych czasach młodzi ludzie planujący swój ślub coraz częściej decydują się zawrzeć go poza kościołem czy Urzędem Stanu Cywilnego. Popularne są śluby w plenerze. Ale miejsce, w którym zdecydowali się zawrzeć związek małżeński mieszkańcy powiatu mieleckiego, jest doprawdy niezwykłe i znaczące.

Małgorzata Długosz z parafii Czermin i Jarosław Strycharz z parafii Wadowice Górne wzięli ślub na 40. Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej, w Zabawie, w  sanktuarium bł. Karoliny, podczas drugiego dnia pielgrzymki. Małżeństwo pobłogosławił bp Leszek Leszkiewicz.

Dla Małgorzaty tegoroczna pielgrzymka jest debiutem, Jarosław idzie po raz drugi.

Młodzi małżonkowie przyznali w wywiadzie dla radia RND, że czują wielką radość, szczęście i przekonanie, że ślub na pielgrzymce to dobra decyzja.

   Jarosław był na ślubie w mundurze, bo jest dowódcą Plutonu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Dębicy.

Nowożeńcy otrzymali w prezencie obraz z wizerunkiem świętej Rodziny.

Na pielgrzymce ślub może brać każdy, nawet gdy nie był jeszcze pielgrzymem, pod warunkiem, że będzie w tym roku przykładnie pielgrzymował.
Wszystkie formalności, nowożeńcy załatwiają w parafii panny młodej lub u pana młodego. Aby można było pobłogosławić ślub na pielgrzymce, nowożeńcy są zobowiązani załatwić przed pielgrzymką wszelkie formalności w swojej parafii i dostarczyć odpowiednie dokumenty (delegację i dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego) do Zabawy lub Okulic (miejsca , gdzie są Msze św. ślubne). 
Nowożeńcy winni zgłosić się do ks. Przewodnika grupy, z którą pielgrzymują i poinformować go o planowanym ślubie w grupie, najpóźniej podczas spotkania przygotowującego do PPT. Ksiądz Przewodnik przed pielgrzymką (do 15 VIII) informuje Dyrekcję Pielgrzymki o ślubie w grupie.

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy Marii Mółka z RDN Nowy Sącz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy