Reklama

Skarga Joanny Rębisz odrzucona

Opublikowano:
Autor:

Skarga Joanny Rębisz odrzucona - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ostatniej sesji Rady Powiatu Mieleckiego Joanna Rębisz wezwała przewodniczącego rady do tzw. usunięcia naruszenia prawa. Przypomnijmy, 30 maja decyzją rady powiatu Rębisz została odwołana z zarządu.

Apel radnej przeanalizowała komisja rewizyjna, która nie stwierdziła żadnych uchybień w procedurach. Ostatnio Joanna Rębisz wystosowała list do przewodniczącego rady Henryka Niedbały, a także do członków zarządu powiatu. Radna po analizie uchwały stwierdziła, że nie jest ona ważna. Komisja rewizyjna badała zawiadomienie Rębisz 30 czerwca.

Większość członków komisji stwierdziła, że ustalenia Joanny Rębisz są bezzasadne. - O nieważności uchwały w całości lub części orzeka organ nadzoru. Obie uchwały zostały przesłane i były przedmiotem analizy przez wojewodę podkarpackiego działającego w trybie nadzoru, który w ustawowym terminie 30 dni od ich otrzymania nie orzekł o ich nieważności. Stwierdzić zatem należy, że są one wiążące i zgodne z prawem. Ponadto należy stwierdzić, że pani Joanna Rębisz w swoim wniosku, jak i uzasadnieniu nie wskazuje żadnych konkretnych przepisów prawa, jakie miałyby być naruszone przy podejmowaniu wymienionych uchwał. Wskazane przez nią przepisy art. 2 i 7 Konstytucji RP i art. 6 i 7 Kodeksu postępowania administracyjnego mają charakter ogólny, mówiący o tym, że Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawa oraz że organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa - powiedział podczas sesji Antoni Skawiński, przewodniczący komisji rewizyjnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE