Reklama

Schronisko dla bezdomnych w Mielcu na skraju upadku? Urząd odpowiada

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Schronisko dla bezdomnych w Mielcu na skraju upadku? Urząd odpowiada - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś Koło Mieleckie Towarzystwa Pomocy im.św. Brata Alberta poinformowało, że Schronisko dla Bezdomnych jest na skraju finansowego bankructwa. Placówce grozi zamknięcie. Urząd Miejski zdementował te informacje.

Po 30 latach naszej pracy, pełnej zaangażowania, kosztem wolnego czasu, rodziny, należnego wypoczynku, stanęło przed nami widmo zamknięcia Placówki - poinformowało Koło Mieleckie Towarzystwa Pomocy im.św. Brata Alberta. - Przez lata martwienia się bieżącymi finansowymi i tym jak przysłowiowo dotrwać do 1-go stanęliśmy przed finansową ścianą, jaką jest „zero” na koncie.

Oszczędności Schroniska zostały przeznaczone na łatanie dziury budżetowej przez ostanie 2 lata. Dodatkowe obciążenie finansowe stanowi też  prowadzenie Noclegowni

I co teraz? Co zrobimy z tymi biednymi ludźmi, którzy z przerażeniem w oczach pytają co z nimi będzie. Nie wiemy – to nasza odpowiedź. Nie wiemy czy możemy liczyć na Miasto, że dofinansuje nas tak jak jest to konieczne czy też zdecydują się zaopiekować naszymi bezdomnymi w jakiś inny sposób. Na pewno miasto nie zostawi ich na ulicy, ale nas już wtedy może nie być. Żal rozstawać się z wszystkimi ludźmi, po tylu latach pracy, przyjaźni, starań... i zostawić to wszystko…

Towarzystwo Pomocy podreśliło, że wciąż czeka na decyzję władz miasta.

Koszt utrzymania obu Placówek jest ogromny na tyle, że zdecydowaliśmy się na rozmowę z Panem Prezydentem podczas której zasygnalizowaliśmy że będziemy zmuszeni zrezygnować z prowadzenia naszej działalności bez konkretnej kwoty, która padła z naszej strony. Ponieważ sytuacja miasta jest również trudna, decyzje o podjęciu o tak dużym dofinansowaniu nie mogła być podjęta podczas tej rozmowy. Zdajemy sobie sprawę jak trudną sprawę do przedstawienia Radnym miasta ma Pan Prezydent, jak trudno mu będzie przekonać wszystkich do podjęcia kolejnego wyzwania i tłumaczyć wszystkim jakie to jest ważne i potrzebne dla miasta.

Urząd Miejski natychmiast odniósł się do sprawy i poinformował, że pojawiające się w przestrzeni publicznej sygnały o niepewnej przyszłości czy wręcz zamknięciu mieleckiego Schroniska i Noclegowni dla Bezdomnych są nieprawdziwe.


W minioną środę 17 listopada 2021 r. odbyło się spotkanie na którym przedstawiciele Koła Mieleckiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przedstawili władzom miasta aktualną sytuację finansową  Schroniska i Noclegowni dla Bezdomnych w Mielcu, które od wielu lat prowadzone jest przez to Towarzystwo - przekazuje Urząd Miejski w Mielcu. - W związku z upływającym z końcem bieżącego roku terminem obowiązywania umowy na prowadzenie Schroniska i Noclegowni dla Bezdomnych w Mielcu zawartej przez Gminę Miejską Mielec z kołem Mieleckiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, w ciągu najbliższych dni zostanie ogłoszony konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację w roku 2022 zadania pod nazwą : “Zapewnienie na terenie Gminy Miejskiej Mielec schronienia w postaci schroniska dla bezdomnych kobiet i mężczyzn, których ostatnim miejscem zameldowania na pobyt stały była Gmina Miejska Mielec, noclegowni oraz ogrzewalni”.Pomoc osobom bezdomnym i wykluczonym jest obowiązkiem własnym każdej Gminy. Gmina może prowadzić tego typu placówki samodzielnie, powierzyć to innej organizacji lub innej Gminie w ramach porozumienia.

- Pomóżmy uratować Schronisko jako placówkę prowadzoną przez nasza organizację - apeluje Koło Mieleckiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. -  Pomóżmy przekonać niezdecydowanych i przeciwników, że sprawa z którą będzie się wstawiał Pan Prezydent w naszym imieniu jest warta tych pieniędzy. My wszyscy jesteśmy zobowiązani jako wielka mielecka rodzina do opieki nad wszystkimi naszymi mieszkańcami, również nad tymi wykluczonymi. Więc wspierajmy duchowo naszych samorządowców w trudnych decyzjach, które jak już wspominaliśmy mamy nadzieję, że okażą się dla nas pozytywne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy