Reklama

Samoobrona dla seniorów

Opublikowano:
Autor:

Samoobrona dla seniorów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci zapraszają seniorów z gminy Borowa na debatę ewaluacyjną. To kolejna debata, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej. Podczas spotkania będzie można poznać metody samoobrony.

Pierwsza debata pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Seniorze przyszedł czas na zmiany” została zorganizowana przez policjantów w listopadzie ubiegłego roku. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze dzięki uprzejmości dyrektor GOK Agnieszki Adamczyk. W spotkaniu udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa oraz Wójt Gminy Borowa Stanisław Mieszkowski.

Seniorzy, którzy gościli na ubiegłorocznym spotkaniu, mieli okazję posłuchać o zagrożeniach czyhających na osoby starsze, nie tylko w kwestii przestępczej, ale również zdrowotnej. Policjantka, która jest jednocześnie ratownikiem medycznym, omówiła i zademonstrowała seniorom, jak przeprowadzić prawidłową resuscytacje krążeniowo – oddechową u osoby dorosłej, poruszyła również tematy pomocy medycznej w innych przypadkach. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym. Spotkanie uatrakcyjniła obecność dyrektora rzeszowskiego WORD-u Janusza Stachowicza, który przekazał seniorom opaski odblaskowe.

Debata ewaluacyjna, która odbędzie się w najbliższy wtorek, 11 czerwca również dotyczyć będzie bezpieczeństwa osób starszych. Jednak podczas spotkania funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Mielcu st. asp. Radosław Niziołek - instruktor krav maga zaprezentuje metody samoobrony. Spotkanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Borowa poprzez wzrost poczucia bezpieczeństwa osobistego, wynikającego ze świadomości posiadania umiejętności obrony przed napastnikiem oraz radzenia sobie ze stresem w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia własnego lub najbliższych. Uczestnicy dowiedzą się, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, w jaki sposób rozpoznać i zapobiec skutkom zagrożeń oraz nauczą się, jak przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku, można obronić się przed napastnikiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE