Reklama

Samolot dla przyszłych pilotów ze wsparciem samorządu województwa

Opublikowano: pt, 4 gru 2020 19:12
Autor:

Samolot dla przyszłych pilotów ze wsparciem samorządu województwa - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najnowszy nabytek Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej Piper PA-28 Arrow to trzeci tego typu egzemplarz we flocie OKL i drugi zakupiony przy wsparciu pieniędzy od samorządu województwa. PA-28 jest amerykańskim samolotem typu "complex": czteromiejscowym, jednosilnikowym, z chowanym podwoziem i zmiennym skokiem śmigła. Jest wyposażony w czterocylindrowy silnik tłokowy Lycoming IO-360 o mocy 200 KM.

W tym roku Politechnika Rzeszowska im Ignacego Łukasiewicza otrzymała 360 tysięcy złotych, by kupić nowy samolot szkoleniowy i tym samym unowocześnić bazę dydaktyczno-naukową Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej. Swego zadowolenia z faktu nie krył rektor Politechniki, który podczas uroczystości w Jasionce wyrażał swą wdzięczność.

- Stojący tuż obok nas samolot to konkretny, namacalny przykład tego, jak ważna dla samorządu województwa i dla zarządu województwa jest kwestia wysokiego poziomu kształcenia przyszłych elit – mówił w czasie uroczystości z Jasionce marszałek Ortyl. - Najważniejszym zadaniem samorządu województwa jest stymulowanie rozwoju regionu w wielu sferach - życia, nauki i gospodarki. Nowy samolot to nowe szanse, nowe możliwości kształcenia kolejnych roczników studentów Politechniki. Cieszę się, że swoimi działaniami możemy stwarzać młodym ludziom jeszcze lepsze możliwości, wpływając na ich rozwój, a tym samym rozwój Podkarpacia,. Nasz region jest niezwykle mocno powiązany ze sferą lotnictwa. Teraz naszą rzeczywistość determinuje pandemia, ale musimy wybiegać naszymi działaniami naprzód, inwestować w przyszłość - podkreślał gospodarz województwa Władysław Ortyl.

Zakup nowego samolotu szkoleniowego był niezbędny dla kształcenia studentów Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa. Na Politechnice Rzeszowskiej od lat rośnie liczba studentów, którzy uczą się na prestiżowym  kierunku Pilotaż. W 2017 roku było 132 studentów pilotów. W 2020 ta liczba wzrosła do 170.  Aby zapewnić dostęp do sprzętu i wysoki poziom kształcenia oraz dostosowanie bazy dydaktyczno-szkoleniowej do obowiązujących wymagań kształcenia lotniczego niezbędna była inwestycja w nowy samolot szkoleniowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.