Reklama

Są pieniądze na wymianę starych pieców. Możesz zyskać 5 tysięcy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Są pieniądze na wymianę starych pieców. Możesz zyskać 5 tysięcy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli wymienisz stary piec centralnego ogrzewania na kocioł gazowy, możesz otrzymać dofinansowanie z Urzędu Miejskiego. Pierwszy w tym roku nabór wniosków został już ogłoszony.

Rada Miejska w Radomyślu Wielkim przyjęła nową uchwałę dotyczącą dofinansowania kosztów wymiany źródeł ciepła w ramach ograniczania niskiej emisji na terenie gminy. Na to zadanie w budżecie gminy na obecny rok zapisana została kwota 200 tys. zł.

Uzyskanie dotacji może nastąpić po łącznym spełnieniu następujących kryteriów:

  1. nieruchomość, której dotyczy modernizacja źródła ciepła jest położona na terenie gminy Radomyśl Wielki;
  2. wnioskodawcami są osoby fizyczne;
  3. nieruchomość jest ogrzewana źródłem ciepła na paliwo stałe.
 

Dotacja może być przeznaczona na wymianę pieca centralnego ogrzewania zasilanego paliwem stałym na kocioł gazowy. Urządzenia te muszą być fabrycznie nowe i posiadać co najmniej dwuletnią gwarancję, Muszą też posiadać atesty dopuszczające je do powszechnego użytku, oznaczenie CE oraz deklarację zgodności WE. Nowe źródła ciepła mogą służyć do wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

Dotacja celowa będzie udzielona w wysokości 5 tys. zł, jednakże nie więcej niż 70% poniesionych kosztów na zakup nowego pieca centralnego ogrzewania.

Wnioski o dotację wg wzoru ustalonego ww. uchwale Rady Miejskiej należy składać w terminie od 6 kwietnia do 20 kwietnia 2021r. do Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim w pokoju nr 9 (biuro obsługi petenta) osobiście lub drogą pocztową (w przypadku poczty decyduje data i godzina dostarczenia do urzędu). 

Szczegółowe informacje będą udzielane są pod nr tel. 14 680 89 16.

Weryfikację wniosków przeprowadzą osoby upoważnione przez Burmistrza. W przypadku stwierdzenia braków formalnych nastąpi wezwanie do uzupełnienia.

Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.

Decyzję tę będzie podejmował Burmistrz biorąc pod uwagę kolejność wpływu wniosków. Następnie zostanie sporządzona i podpisana stosowna umowa. Co ważne, dotacja może być udzielona tylko jeden raz na lokal lub budynek, bez względu na liczbę dokonanych w nim zmian sposobu ogrzewania lub zmian posiadacza nieruchomości. Dopłata może być udzielona tylko raz jednemu wnioskodawcy bez względu na liczbę posiadanych budynków.

Mieszkańcy, którym udzielono dotacji zobowiązani są do trwałej likwidacji w budynku wszystkich dotychczasowych służących ogrzewaniu pieców opalanych paliwem stałym (obowiązkowo trzeba sporządzić protokół demontażu podpisany przez wnioskodawcę i wykonawcę robót). Muszą też użytkować nowe źródła ciepła przez co najmniej 5 lat od daty złożenia wniosku o wypłatę dotacji.

Wymianę pieca należy zrealizować najpóźniej w listopadzie bieżącego roku, gdyż najpóźniej do 30 listopada należy złożyć do urzędu wniosek o wypłatę. W tym celu wnioskodawcy, z którymi została zawarta umowa na udzielenie dotacji, zobowiązani są złożyć:

  1. wniosek o wypłatę dotacji;
  2. faktury VAT na zakup nowego źródła ciepła wystawione na wnioskodawcę (kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wnioskodawcę oraz oryginały do wglądu) wraz z dokumentami potwierdzającymi zapłatę faktury;
  3. protokół demontażu pieca na paliwo stałe sporządzony pomiędzy wnioskodawcą a wykonawcą robót;
  4. protokół odbioru instalacji nowego źródła ciepła sporządzony pomiędzy wnioskodawcą a wykonawcą robót;
  5. dokumenty techniczne potwierdzające zgodność parametrów nowego źródła ciepła z niniejszymi zasadami;
 

Wypłata pieniędzy wnioskodawcy nastąpi w terminie określonym w umowie o dotację.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy