Reklama

Są pieniądze na usuwanie azbestu. Za samowolne pozbycie się go grozi grzywna

Opublikowano:
Autor:

Są pieniądze na usuwanie azbestu. Za samowolne pozbycie się go grozi grzywna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Mielec otrzymała prawie 10 tysięcy złotych dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Za te pieniądze można zutylizować 16,5 tony takich wyrobów. Za samowolne usunięcie azbestu z posesji i wyrzucenie bądź zagospodarowanie go w nielegalnym miejscu grozi kara grzywny.

Pieniądze na utylizowanie azbestu gmina zdobyła z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Pozyskana kwota w wysokości 9860 złotych ma pomóc w unieszkodliwieniu jak największej ilości odpadów zawierających azbest.


Za pozyskane pieniądze usunięte zostanie co najmniej 16,5 t wyrobów zawierających azbest. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa dotacji na dofinansowanie realizacji tego przedsięwzięcia. Po podpisaniu umowy dotacyjnej i wyłonieniu wykonawcy robót nastąpi odbiór wyrobów azbestowych od mieszkańców którzy złożyli w tym celu stosowne wnioski. 

- Ze względu na możliwe zwiększenie funduszy na ten cel w 2020 r oraz planowany nabór na kolejne lata, w dalszym ciągu zachęcamy mieszkańców gminy Mielec do demontażu i wymiany pokryć dachowych zawierających azbest i składania wniosków do urzędu na ich odbiór i utylizację. Szczegółowe informację w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod nr (17) 774 56 38 lub bezpośrednio w Urzędzie Gminy Mielec pok. 13 - czytamy w komunikacie gminy Mielec.

Przypominamy, że od 1997 roku w Polsce obowiązuje zakaz produkcji wyrobów zawierających azbest, obrotu azbestem i wyrobami, które go zawierają oraz sprowadzania azbestu i wyrobów, które go zawierają. Rozporządzenie ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej mówi, że wszelkie wyroby, które zawierają azbest muszą zniknąć do 31 grudnia 2032 roku.

Gmina informuje, że za samowolne usunięcie azbestu z posesji i wyrzucenie bądź zagospodarowanie go w nielegalnym miejscu grozi kara grzywny.
 


CZYTAJ TAKŻE:


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE