Reklama

Są pieniądze na naprawy po powodzi

Opublikowano:
Autor:

Są pieniądze na naprawy po powodzi  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Promesę w wysokości ponad 1,3 mln zł otrzymał samorząd powiatu mieleckiego na realizację czterech zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych.

W dniu 29 lipca br. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła kolejne w tym roku promesy na zadania związane z  usuwaniem skutków klęsk żywiołowych.
Niekorzystna sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna, która miała miejsce w trzeciej dekadzie maja br. doprowadziła do powodzi na części obszaru województwa podkarpackiego. Szczególnie trudna sytuacja miała miejsce na terenie powiatów położonych w zlewni Wisłoki.
Z uwagi na pilną potrzebę naprawy części infrastruktury, która w obecnym stanie zagraża bezpiecznemu i normalnemu użytkowaniu, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji rzyznał kolejne już w tym roku promesy na realizację zadań w tym zakresie.
Decyzją Ministra dotacje przyznane zostały powiatowi mieleckiemu – na realizację 4 zadań w wysokości 1 324 000 zł, Gminie Dębica – na realizację 5 zadań w wysokości 1 381 000 zł oraz Gminie Majdan Królewski – na jedno zadanie w wysokości 264 000 zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE